קידום אתרים בגוגל

למה קידום אתרים בגוגל טוב לך?

אם אתה בעל אתר, אם אתה רוצה זרימה בלתי פוסקת של תנועה רלוונטית לאתר שלך, אם אתה רוצה להביא לקוחות באמצעות האתר שלך – קידום  אתרים בגוגל היא התשובה עבורך.

קידום אורגני SEO הוא בעצם פעולות שיש לבצע כדי לגרום לו להגיע למקום ה -1 ולהופיע כמה שיותר פעמים.

Play Video

תהליך קידום אתרים בגוגל

תוכן

תוכן הוא המלך. לשילוב תוכן בעבודת ה- SEO יש חשיבות גדולה. עבודת קידום אתרים בגוגל נכונה משלבת עבודת תוכן איכותית המשלבת את מילות המפתח של העסק שלך.

RankBrain

בין האלגוריתמים הכי גדולים שגוגל יצר ומדרג באמצעותו את האתרים ברחבי הרשת. העדכון אשר מהווה את המעבר בין מכונות למשתמשים בפועל.

אופטימיזציה לאתר

אופטימיזציה לכל עמודי האתר. חלק מהעבודה השוטפת בתהליך קידום אתר וגורמת לו להיות ידידותי יותר בעייני מנוע החיפש.

קישורים

קישורים פנימיים וחיצוניים - בדיוק כמו תהליך האופטימיזציה, קישורים היא עבודה שיש לבצע באופן תמידי והוא חלק שוטף בעולם ה- SEO.

מה דירוג האתר שלכם בגוגל?

 הכניסו את הדומיין של האתר שלכם וקבלו דו”ח מפורט על מצב אתרכם, מה אתם צריכים לעשות ועד כמה אתם קרובים למימוש הפוטנציאל שלכם לעלות למקום ראשון בגוגל.

תהליך קידום אורגני

תחום קידום האתרים מביא איתו כמה חוקי ברזל שכל מקדם או כותב תוכן צריך לדעת בעל פה. כשמדברים על מחקר מילות מפתח, מדובר על חוק הברזל הכי ראשוני ובסיסי, אולם לצד זה – מדובר כאן על הדבר הכי חשוב בכל התחום. מחקר מילות מפתח הוא החשוב ביותר היות והוא נותן לנו את הכלים לקבוע את ה”איך?” וה”איפה?” של חיפוש ומציאת התוכן שלנו. לפני כל יציאה לקמפיין קידום אתרים, צריך לקבוע את המטרה שלנו, ומחקר מילות מפתח הוא זה שיהפוך את הקמפיין למוצלח או לבזבוז כסף. במאמר הקרוב נעבור על ראשי הפרקים הבאים:

בניית אסטרטגייה נכונה

עבודת קידום אתרים נכונה, מחייבת הכנת אסטרטגיית עבודה מראש. לפני שבכלל התחלנו לחשוב על קישורים או תוכן, חשוב שתהיה תוכנית שיווקית המתווה את הדרך למקום ה- 1 במנוע החיפוש.

מאחר ולקידום אתרים יש יתרונות רבים מעבר מלהתקדם לעבר המקום ה-1, על מקדם האתרים שלכם לדעת בדיוק מה יקרה באתר שלכם מרגע שהגולש מבצע שאילתת חיפוש: מהם המילים שאותם הוא יחפש בשביל לקבל מידע או ידע כללי, מהם המילים המצביעות לנו על גולש עם כוונה ספציפית לשלם על שירות מסוים, איך אפשר להשיג ניצחונות מהירים ולחזק את סמכות האתר במנוע החיפוש, איך לבנות את תדמית המותג ולרכוש את אמון הציבור וכו’.

גם אם נזמין תוכן לאתר שלנו בנושא מסוים, זה לא אומר שבאופן ישיר גוגל יאהב את מה שכתוב בו. אסטרטגייה נכונה יכולה לכוון אותנו לסוג התוכן שנצטרך להוסיף: אורך הטקסט, האם יש שאלות ספציפיות שהגולשים עשויים לחפש וכדאי שתהיה עליהן תשובות במאמר שלכם, איך אפשר מתוך הטקסט להמיר גולש ללקוח ועוד.

אופטימיזציה לעמודי האתר

אז אחרי שבנינו תוכנית אסטרטגית מנצחת ואנחנו יודעים את הדרך למקום הראשון במנוע החיפוש, הגיע הזמן להתחיל בעבודה.

המשמעות באופטימיזציית אתר, היא פעולות שיש לבצע בתוך בעמודים עצמם (יודע גם כ- On Page), לעיתים בקוד האתר, בנתונים טכניים כמו מהירות הגלישה, תאימות למובייל ועוד.

אופטימיזצית אתר היא בעצם עבודת הבסיס וחשוב לעשות אותה נכון בהתאם לתוצאות מחקר המילים שביצעתם בשלב הראשוני. האופטימיזציה לאתר תהפוך אותו ל- Google Friendly  אבל לא רק. חשוב לזכור שהאתר מיועד לגולשים אנושיים שאמורים להפיק ערך מהאתר שלכם ובסופו של דבר להשאיר פרטים ולהתקדם לשלב המכירה. לכן, חשוב לבצע אופטימיזציה גם למנוע החיפוש וגם לגולשים הפוטנציאלים.

הרבה מיחסים לעבודת האופטימיזציה פעולות שיש לבצע בתוך האתר. חשוב לזכור שיש שלב אחד נוסף, חשוב באותה רמה בדיוק והוא אופטימיזציית Off Site – מדובר בסט של פעולות שיש לבצע מחוץ לעמודי האתר אבל ישפיע עליו באופן ישיר, לדוגמא – קישורים מאתרים חיצוניים שיקשרו לאתר שלכם באמצעות מילות מפתח אסטרטגיות, קישור ישיר ועוד.

בואו נשב לקפה ללא התחייבות ונראה איך אפשר לקדם את העסק שלכם

RankBrain - בינה המלאכותית

בין הדברים הגדולים ביותר שקרו בעולם מנועי החיפוש, זו הדרך החדשה לדגום ולהבין טוב יותר את הדירוגים, משמע, לא רק לנסות להבין לדרג בגוגל בעזרת מכונות כאלה ואחרות, אלא מעכשיו, גם בעזרת AI, (עולם הבינה המלאכותית שגדל ברחבי הרשת והמכונות). 

גוגל הצהירה בצורה מאוד פומבית שעכשיו היא מבינה הרבה יותר טוב את הגולשים ובזכות מה? בזכות הגולשים עצמם. בכל יום הרי יש מיליוני חיפושים, את זה הם תמיד ידעו, אבל מעכשיו הם גם מצליחים להתמודד בגאון עם הדרך שבה הגולשים – גולשים. 

בעזרת הטכנולוגיות שיש ברשות גוגל, כמו הכרום (הדפדפן המצליח בעולם) ואנדרואיד (מערכת ההפעלה הגדולה של גוגל) הם מצליחים להבין טוב יותר אפילו את התנהגות הגולשים. כלומר, גוגל אומרים שלמרות שהם מחפשים קודם כל את הסיגנלים המובהקים באתרי האינטרנט, דברים כמו זמני טעינה קצרים, תוכן מקורי ויעיל וכמובן, קישורים מאתרים חיצוניים, הם בכל זאת מנסים להבין איך הגולשים מתנהגים כשהם רואים את האתר הזה בתוצאות. 

האם הגולשים נכנסים לאתר וממשיכים לגלוש בו בעניין רב או שמא יוצאים חזרה לעמוד התוצאות שוב, כי אחרי הכל, זו בדיוק הנקודה שגוגל מבינים שהגולש הספציפי הזה שנכנס וחזר לתוצאות – לא מצא את העמוד המדובר – אכן רלוונטי לחיפוש מלכתחילה.

אז בעצם בעלי האתרים אמורים לעשות בעקבות הראנקבריין?

הם אמורים להבין טוב יותר את צד הגולש, משום שברגע שבעל אתר יכתוב הרבה מאוד תוכן אך לא מעניין בצורה אמיתית גולש (ולא מכונה כזו או אחרת של מנוע חיפוש), לא משנה כמה “אופטימיזציה” תיעשה, עדיין, גוגל תבין שהאתר המדובר לא באמת רלוונטי ואין לו מקום בתוצאות החיפוש.

בגדול, בעל האתר צריך להבין טוב יותר משמעות הביטוי “User Intent” שזו בעצם כוונת המשתמש, האם המשתמש באמת קיבל את מה שהוא חיפש מלכתחילה בעזרת האתר שעולה בתוצאות או שמא הוא עדיין ימשיך לחפש, אחרי הכל, התוצאות האיכותיות בגוגל זה הלחם והחמאה שלהם, אז הם חייבים לדאוג שהתוצאות – מדויקות, והאתרים? מתאימים כמו כפפה.

פופולריות ברשת קישורים חיצוניים

אם יש משהו שגוגל לעולם לא יצליחו לשנות, זו הדרך שבה הם בוחנים את הפופולריות של אתרי האינטרנט, אחרי הכל, הכל התחיל מהאלגוריתם הראשון שלהם (הנקרא Pagerank) שאיתו הם הצליחו לסרוק אתרים חדשים ברשת ואף להבין, כמה אתרים בסביבת אותו אתר, בעצם מקשרים אליו ונותנים עליו “המלצה”, הן אם זה בעזרת כתבה ייעודית והן אם זה בעזרת פסקה מפארת את התחום עם קישור פשוט אל האתר עצמו. 

גוגל בעצמם טוענים שניסו פעם אחת כבר לבנות מנוע חיפוש ללא הסיגנל המובהק של הקישורים ויצאה להם מערכת מאוד מוזרה ולא אמינה, ולכן מהרגע שהם קמו ב-1998 ועד היום, הם נותנים חשיבות רבה לעולם הקישורים מאתר לאתר, כי מעבר לכך שהם מכירים אתרים חדשים בדרך הזו, הם מבינים בדיוק, את הכמות והאיכות של הקישורים המתקבלים לכל אתר ואתר באינטרנט. (תזכורת חשובה: כשאתם מחפשים בגוגל, אתם לא מחפשים “באינטרנט”, אתם מחפשים באינדקס של גוגל, שבעצם הרחיבה, בדיוק בעזרת קישורים)

בקרה ושיפור

כמעט כל אחד יודע לרוץ מהר, אבל לא כולם יודעים את הכיוון הנכון, וכאן בדיוק הרבה מאוד בעלי אתרים עושים את הטעות הגדולה ביותר – קוראים כתבה או שניים על עולם ה-SEO, מבקרים באתרי אינטרנט עם מדריכים וחושבים שכל מה שצריך זה קצת תוכן וקישורים – והאתר במקומות הראשונים בגוגל, מעבר לסבלנות הרבה שלומדים לפתח עם השנים, צריך להבין שמדובר בהרבה מאוד בקרה בהמשך הדרך. 

לפני שעושים את הצעד הבא, צריך להבין, האם הצעדים שעשיתי עד עכשיו אכן הביאו לשיפור או שמא עלולים להביא למפולת מתקדמת? הרבה מאוד אתרים נופלים כל יום מהרשת של גוגל משום שלא עקבו אחר ההנחיות שלהם, זה לא שהם “רשעים” אלא הם פשוט מאוד מסודרים, ומי שמנסה לעקוף בצורה מניפולטיבית כזו או אחרת – עלול למצוא את עצמו מחוץ לאינדקס של גוגל, או כמו שהרבה קוראים לזה, מחוץ לאינטרנט. להיות בענישה מצד גוגל זה בעצם מסר בכלל לא נעים שמקבלים, ויותר מזה, רק בעלי מקצוע בעולם ה-SEO יודעים בכלל איך להתמודד, אז אל תרוצו או שתחפשו כוון מקצועי בתחום.

גוגל בעצמם טוענים שניסו פעם אחת כבר לבנות מנוע חיפוש ללא הסיגנל המובהק של הקישורים ויצאה להם מערכת מאוד מוזרה ולא אמינה, ולכן מהרגע שהם קמו ב-1998 ועד היום, הם נותנים חשיבות רבה לעולם הקישורים מאתר לאתר, כי מעבר לכך שהם מכירים אתרים חדשים בדרך הזו, הם מבינים בדיוק, את הכמות והאיכות של הקישורים המתקבלים לכל אתר ואתר באינטרנט. (תזכורת חשובה: כשאתם מחפשים בגוגל, אתם לא מחפשים “באינטרנט”, אתם מחפשים באינדקס של גוגל, שבעצם הרחיבה, בדיוק בעזרת קישורים)

קידום אתרים בגוגל

קידום אתרים אורגני בגוגל עובד!

קידום ממומן בגוגל

אם האתר שלכם לא מופיע בגוגל סימן שאתם לא קיימים! נזניק את האתר שלכם לראש רשימת התוצאות. תוצאות מידיות כבר מתחילת הקמפיין!

קידום אתרים בגוגל

רוצים להגדיל את החשיפה דרך קידום אורגני בגוגל? השיגו את הלקוחות שבאמת מחפשים אתכם בחיפוש האורגני.

שיווק באינטרנט

אי אפשר היום לקדם עסק בלי חברת שיווק דיגיטלי מקצועית. אני מציע שירותי שיווק באינטרנט אחד על אחד, טיפול אישי לכל לקוח.

בניית אתרים

כאן הכל מתחיל - בניית אתר וורדפרס מקצועי. אתר מעוצב וייחודי עבורך, שיבליט אותך מהמתחרים שלך.

קידום אתרים בירושלים עם יהושע רץ

יהושע רץ, מקדם אתרים מומחה בשיווק באינטרנט, חברת קידום אתרים. בעל ניסיון של שנים רבות. נשוי עם שלושה ילדים. עלה מהונגריה ומתגורר בירושלים.

רוצים להשיג עוד לקוחות?

קבלו אסטרטגיית קידום אתר המותאמת לכם אישית. השאירו לנו את הלינק לאתר שלכם ואנו נחזור אליכם בהקדם    צרו קשר

    גם אתם רוצים להופיע במפה של גוגל?
    אנחנו נעשה זאת עבורכם בחינם!!