מקדם אתרים פרילנסר או חברת שיווק באינטרנט, מה עדיף?

מתלבטים בין מקדם אתרים פרילנסר לבין חברת קידום אתרים מקצועית

מדובר בשאלה שמעסיקה רבים לאו דווקא בתחום השיווק באינטרנט או קידום אתרים. כמעט בכל תחום יש חברות המעסיקות עובדים, מנהלים וכו’ ואנשים פרטיים המעניקים שירותי פרילאנס. לכל אחד יתרונות וחסרונות אותן נפרט מטה.

אני, יהושע רץ, מציע שירותי שיווק באינטרנט לחברות כפרילנס כבר שנים. משום מה, הדעה הרווחת בקרב אנשים רבים היא שפרילאנסרים מעניקים עבודה איכותית פחות ולוקח לה זמן רב יותר להתבצע.

יש מגוון סיבות שבגללן בחרתי לעבוד במקצוע כפרילאנס והנה חלק מהן:

 • תמחור חבילות שיווק: מאחר ואין לי צורך במימון עובדים, מנהלים, מזכירה וכדומה, אין לי צורך לגבות את המחיר מהלקוחות שלי. כך אני בעצם יכל להעניק את השירות הטוב ביותר שלי במחיר אטרקטיבי משאר המתחרים שלי שבעלי עסקים רבים יכולים לעמוד בו.
 • שירות VIP לכל לקוח: מאחר שכל תשומת הלב שלי הולכת כולה ללקוחות שלי (במקום לעובדים, מנהלים וכדומה), יש באפשרותי להעניק לכל אחד מהלקוחות יחס VIP ושירות מלא, כזה שהייתי רוצה לקבל בעצמי. אני יותר זמין וכך אני יכל לפתח אסטרטגיות שיווק גדולות יותר ולהגיע לתוצאות טובות יותר.

כמובן שיש עוד סיבות, אלו שתי סיבות עיקריות שהביאו אותי לבחור בדרך בה אני היום.

אז במה לבחור אתם שואלים? המשיכו לקרוא.

מה דירוג האתר שלכם בגוגל?

בוסט רציני לעסק שלכם

אז מה בעצם מקבלים פה?

פרסום שעובד המביא לקוחות וכסף

קידום שמזניק את העסק שלך

מקצועיות וניסיון רב בתחום הקידום האורגני

איך אנחנו דואגים שזה באמת יעבוד? >

תקשיבו ללקוחות המרוצים שלנו

גיל הפקות - משרד פרסום בירושלים
שיווק באינטרנט - לוגו של עיר דוד
שיווק באינטרנט - Fiverr
שיווק באינטרנט - Hatamov logo

בואו נשב לקפה או פגישה בזום ללא התחייבות וללא עלות
ונראה איך אפשר לקדם את העסק שלכם

תהליךקידום אתרים אורגני בגוגל

תוכן

תוכן הוא המלך. לשילוב תוכן בעבודת ה- SEO יש חשיבות גדולה. עבודת קידום אתרים SEO נכונה משלבת עבודת תוכן איכותית המשלבת את מילות המפתח של העסק שלך.

RankBrain

בין האלגוריתמים הכי גדולים שגוגל יצר ומדרג באמצעותו את האתרים ברחבי הרשת. העדכון אשר מהווה את המעבר בין מכונות למשתמשים בפועל.

אופטימיזציה לאתר

אופטימיזציה לכל עמודי האתר. חלק מהעבודה השוטפת בתהליך קידום אתרים באינטרנט וגורמת לו להיות ידידותי יותר בעייני מנוע החיפש.

קישורים

קישורים פנימיים וחיצוניים - בדיוק כמו תהליך האופטימיזציה, קישורים היא עבודה שיש לבצע באופן תמידי והוא חלק שוטף בעולם ה- SEO.

מתלבטים בין מקדם אתרים פרילנסר לבין חברת קידום אתרים מקצועית

ההתלבטות בין מקדם אתרים פרילנסר לבין חברת קידום אתרים מקצועית היא הרבה מעבר לידע טכני או מקצועיות, כי הרי בשורה התחתונה יש מטרה להגיע אליה – הצבת האתר של בעל העסק בראש רשימת התוצאות של מנוע החיפוש, בדרך כלל יהיה זה גוגל. בעל העסק רוצה להגדיל את החשיפה, הוא רוצה עוד ועוד לקוחות משלמים ולצורך כך צריך להכיר לעומק את אופן הפעולה של מנוע החיפוש ולהתאים את אופן הקידום כך שאכן יושגו המטרות והתוצאות הדרושות. חשוב מאד לדעת שדרך הקידום חייבת להיות מותאמת לכל לקוח בנפרד ולכל עסק בצורה שונה, שכן לכל עסק שמציע שירותים או מוצרים יש את קהל היעד שלו ואת הלקוחות הפוטנציאליים שלו ולכן גם אם יש כמה עסקים מאותו תחום עניין – לא יכולה להיות להם את אותה הדרך לשווק ברשת.

חברת שיווק באינטרנט ומקדם אתרים פרילנסר – קווים לדמותם, יתרונות וחסרונות

במידה שאתם בעלי עסק, סביר להניח שכבר הבנתם עד כמה חשוב שתקימו לעסק אתר באינטרנט, אך הקמת האתר היא רק ההתחלה. לאחר שהקמתם אתר באינטרנט חשוב שהוא יקודם בגוגל, גוגל הוא כידוע מנוע החיפוש הפופולארי ביותר בימינו וככלל שהוא “יאהב” את האתר שלכם יותר – כך תהיה דרככם את ההצלחה סלולה ובטוחה יותר.

 אתר שמקודם בצורה טובה וחכמה עשוי להוביל לתוצאות המבוקשות – לאפשר לעסק לשרוד בעולם העסקים הקשוח של ימינו, ואף יותר מכך – לאפשר לעסק לגדול ולהתפתח. אך כדי להגיע למטרות הללו יש קודם כל להביא את העסק לחשיפה הגדולה ביותר שניתן, ולשם כך יש להגיע לעמוד הראשון בגוגל.

בואו נשב לקפה ללא התחייבות או פגישה בזום ללא עלות
ונראה איך אפשר לקדם את העסק שלכם

קידום ממומן בגוגל

אם האתר שלכם לא מופיע בגוגל סימן שאתם לא קיימים! נזניק את האתר שלכם לראש רשימת התוצאות. תוצאות מידיות כבר מתחילת הקמפיין!

קידום אתרים בגוגל

רוצים להגדיל את החשיפה דרך קידום אורגני בגוגל? השיגו את הלקוחות שבאמת מחפשים אתכם בחיפוש האורגני.

קידום אתרים מקצועי

אי אפשר היום לקדם עסק בלי מקדם אתרים מקצועי. אני מציע שירותי קידום אתרים מקצועי אחד על אחד, טיפול אישי לכל לקוח.

בניית אתרים

כאן הכל מתחיל - בניית אתר וורדפרס מקצועי. אתר מעוצב וייחודי עבורך, שיבליט אותך מהמתחרים שלך.

בואו נשב לקפה ללא התחייבות ונראה איך אפשר לקדם את העסק שלכם

כן. העמוד הראשון בגוגל – למה? כי רוב הגולשים נעצרים בעמוד הראשון

כשקהל היעד שלכם מחפש את המוצרים או השירותים שאתם משווקים, הוא מקליד מילות חיפוש, דרך המילים הללו הוא יכול למצוא אתכם. הקלדת מילות החיפוש מובילה לתוצאות החיפוש ואם העסק שלכם מופיע בדף הראשון בגוגל – גדלים הסיכויים לכך שהגולשים יכנסו את האתר שלכם ולא של המתחרים שמופיעים בעמודים שמדורגים במקום נמוך יותר. מכיוון שכך הגולשים פועלים – הרי שהמטרה היא להגיע לעמוד הראשון בגוגל.
אבל איך מגיעים לעמוד הראשון בגוגל? ואיך גורמים לכך שכמה שיותר גולשים יבחרו בעסק שלכם ולא במתחרים? התשובה לכך היא כמובן – קידום נכון. ומי יכול לקדם אתר האתר שלכם? כאן התשובה מתחלקת ל-2 (כל עוד אתם מעוניינים שבעל מקצוע יבצע את העבודה ולא אתם): האופציה הראשונה היא לבחור מקדם אתרים והאופציה השנייה היא לבחור חברת שיווק באינטרנט.

משווים בין חברת שיווק מקצועית ובין מקדם אתרים מקצועי

לפני שננסה לצלול מעט אל תוך התשובה לשאלה החשובה, נבהיר דבר חשוב: אם משווים בין חברת קידום אתרים ובין מקדם אתרים שאינו מקצועי, הרי ברור שעדיף לפנות אל חברה מקצועית שמתמחה בשיווק באינטרנט. הדבר נכון גם במקרה ההפוך – אן מדובר על מקדם אתרים מקצועי וחברת שיווק באינטרנט שאינה מקצועית – ברור שיהיה עדיף לבחור במקדם האתרים. לכן, כדי למנוע בלבול ננסה להתמקד במקרה שבו חברת השיווק והמקדם פחות או יותר באותה רמה.

במקרה של חברת שיווק באינטרנט, עובדים בחברה מגוון בעלי מקצוע שלכל אחד או לכל קבוצת אנשים יש התמחות בתחום מסוים. בין בעלי המקצוע הללו ניתן למצוא בעלי מקצוע שמתמחים באסטרטגיה, בעלי מקצוע שמתמחים בגרפיקה, אנשי קריאייטיב, תקציבאים, מקדמים, מתכנתים ובעלי מקצוע נוספים. היתרון של הדבר הוא שכל אנשי המקצוע הללו בוחנים את תהליך העבודה, כאשר כל אחד שם את הדגש על נושא אחר.

סרטון שיסביר לכם איך לבחור מקדם אתרים פרילנסר

נגן וידאו

עדיין מתלבטים... אז ניתן לכם עוד הסבר על קצה המזלג מהו חברת קידום אתרים? ומה אנחנו יכולים לעשות עבורכם!

סיעור מוחות הוא חלק בלתי נפרד מעבודה בצוות ופעמים רבות מניב סיעור המוחות תוצאות טובות יותר מעבודה שמתבצעת על ידי אדם אחד. חשיבה קבוצתית יכולה להוביל לפתרונות מגוונים שלא תמיד יכול בעל מקצוע אחד לספק, למרות שיש מקדמי אתרים שכן יכולים לספק פתרונות שונים.

 • חסרון נוסף של חברת שיווק באינטרנט הוא הזמינות שלה, שכן במידה שהאדם שמולו בעל העסק עובד – מנהל הפרויקטים אינו זמין תמיד כירוב פעמים מנהל לא פרוייקט אחד אלא הרבה פרויקטים בד בבד.
 • חיסרון של חברה לקידום אתרים הוא שברוב המקרים המחיר שהיא תגבה יהיה גבוה יותר מאשר המחיר שמקדם האתרים יגבה.
 • כפי שצוין – אם בוחנים את היתרונות של מקדם אתרים פרילנסר, ייתכן שהמחיר שהוא יגבה יהיה נמוך יותר מהמחיר שחברת שיווק תגבה. הסיבה לכך היא שפרילנסרים עובדים ברוב המקרים מהבית ולכן הם לא צריכים לשלם על שכירות, בשל כך הם יכולים לגבות מחיר נמוך יותר מאשר חברת שיווק באינטרנט שמעסיקה הרבה עובדים וצריכה לשלם שכירות והוצאות נוספות.
 • יתרון של בחירה במקדם אתרים פרילנסר הוא שהוא שיהיה זמין כל הזמן – בכל זאת, מדובר על אדם אחד שלא מטפל בלקוחות נוספים. חיסרון נוסף של מקדם אתרים עצמאי הוא שלמרות שהוא יכול להיות מקצועי ומיומן ביותר, יכולותיו (ברוב המקרים) לא ישתוו ליכולות של צוות מקצועי שמתמחה בתחומים שונים.
 • אבל איך מגיעים לעמוד הראשון בגוגל? ואיך גורמים לכך שכמה שיותר גולשים יבחרו בעסק שלכם ולא במתחרים? התשובה לכך היא כמובן – קידום נכון. ומי יכול לקדם אתר האתר שלכם? כאן התשובה מתחלקת ל-2 (כל עוד אתם מעוניינים שבעל מקצוע יבצע את העבודה ולא אתם): האופציה הראשונה היא לבחור מקדם אתרים והאופציה השנייה היא לבחור חברת שיווק באינטרנט.

קידום אתרים – מה צריך לדעת שיעזור לבחור מי יקדם?

כאמור, התוצאה היא אחת ויחידה – הופעת האתר של בית העסק בין התוצאות הראשונות ברשימת התוצאות של מנוע החיפוש. הדרך היא שקובעת וחשוב מאד להבין שאין שום דרך קצרה להשיג את מה שרוצים. בדיוק כאן תיבחן רמת המקצועיות של חברת הקידום או של המקדם הפרילנסר. קידום נכון, יעיל ומושכל של אתר אינטרנט כרוך בלא מעט עבודה סיזיפית שעיקרה – עיבוי תוכן מקצועי, עדכני ורלוונטי באתר. את עיבוי התוכן אפשר להשיג בכמה וכמה אפשרויות –

 • צירוף מאמרים בנושאים של תחום העיסוק, נושאים היקפיים או ישירים וכאלה שנותנים ערך ומידע חשוב לגולש האקראי.
 • צירוף סרטונים מקצועיים שיעזרו להבין את תחום העיסוק וגם כאלה שישווקו את המוצרים או השירותים.
 • הטמעת מילות מפתח מתאימות (שנבדקו ונמצאו לאחר ביצוע המחקר המתאים).
 • שתילת קישורים לאתרים אחרים וחיצוניים שיש קשר בינם לבין האתר של בעל העסק.

את כל הפעולות האלה צריך לבצע מי שיקדם את האתר ואין די בביצוע שלהן – יש חשיבות לביצוע מקצועי ברמה גבוהה מאד, זאת על מנת שמנוע החיפוש אכן יזהה את האתר ויראה שמדובר בכזה שמתאים לקידום ולהגעה לראש רשימת התוצאות.

מה צריך לבחון כשצריך לבחור בין מקדם פרילנסר לבין חברת קידום?

לבעלי עסקים קטנים יש דברי חשוב מאד שהם לא אוהבים לוותר עליו והוא היחס האישי. ברוב המקרים, חברות קידום גדולות תעבודנה עם חברות ועסקים גדולים, כאלה שיש להם נוכחות מסיבית ברחבי רשת האינטרנט ותקציבי שיווק גדולים ומשמעותיים ופחות עם עסקים קטנים. בעל עסק קטן ימצא שנוח ומתאים לו הרבה יותר לעבוד עם מקדם פרילנסר שממנו הוא יכול לקבל תשובות ומידע בצורה ישירה, בשיחה או אפילו בהתכתבות. מקדם פרילנסר יוכל להסביר ללקוח את המשמעות השונה של נושאים שקשורים בקידום האתר שלו ולא יצטרך לעבור בין אנשי מקצוע שונים שעוסקים בהיבטים מקצועיים שונים אך לא עומדים בעצמם בקשר ישיר עם הלקוח.

כאשר העבודה מבוצעת על ידי צוות עובדים מקצועיים בחברת קידום – לא תמיד יהיה פנאי להסביר ללקוח את מה שמבוצע וסביר מאד להניח שהמשימות שקשורות בעסק שלו יהיו רק חלק מזמנם של העובדים, שכן הם גם יהיו עסוקים בלקוחות נוספים שהחברה שלהם נותנת להם שירות. כאשר בעל העסק עובד ישירות מול מקדם האתרים הפרילנסר שהוא בעצמו עסק של איש אחד – הוא יכול לקבל יותר הסברים ותשובות אודות התהליך שמבוצע, הוא יכול להבין מעט יותר מה דרוש והתקשורת תהיה ישירה, נעימה וחלקה יותר. במבחן התוצאה ייתכן מאד שהאתר של העסק יגיע לאותו המקום ברשימת התוצאות אך יש חשיבות לדרך שבה זה מבוצע ולכן כאשר מדובר בעסק קטן יש עדיפות למקדם פרילנסר שמכיר את התחום ופועל במקצועיות יתרה.

אי אפשר שלא לדבר על כסף!

חברת קידום אתרים מפעילה לא מעט אנשי צוות שכל אחד אחראי על תחום אחר של הקידום וביחד המכלול כולו נותן את התוצאות הרצויות. יש את מי שכותב את המאמרים, יש את מי שהצד הטכני נמצא תחת אחריותו (הטמעת התכנים באתר, שינוי הכותרות וביצוע מחקר מילות המפתח), יש את מי שמקדם את האתר ברשתות החברתיות השונות ויש את מי שמנתח תוצאות בעזרתם כלים טכניים שונים שמשווים בין ביצוע פעולות כאלה או אחרות. כל הפעולות האלה עולות כסף וכאשר מדובר בעסק קטן – לא בהכרח כולן אכן נחוצות ודרושות, בוודאי שלא בשלב ראשוני של קידום והעלאת התודעה לקיומו של בית העסק.

מקדם אתרים פרילנסר יידע להתאים את פעולות הקידום בעצמו, יידע מהם המקומות או הנכסים הדיגיטליים הנכונים ששם מתאים וכדאי שתהיה נוכחות של העסק וגם התשלום יהיה ישירות אליו ודרכו. ברוב המקרים יהיה קל, נוח ומשתלם הרבה יותר לעבוד בריטיינר חודשי עם המקדם הפרילנסר וכך בעל העסק יוכל להתרכז במה שהוא טוב בו באמת – תחום העיסוק המקצועי שלו. כאשר ירד ממנו העול של התעסקות בקידום האתר, מה שגם יגזול ממנו זמן ואנרגיות וגם אין לו את הידע הדרוש לשם כך – הוא יוכל להמשיך להתעסק בפיתוח העסק שלו, בהגדלה שלו, בפיתוח מוצרים או שירותים חדשים ובמתן שירות לקוחות. מקדם האתרים יעשה את אותו הדבר ויהיה מרוכז במה שהוא יודע ומבין בו הכי טוב – קידום אתרים!

אז מה התשובה?

כשמתלבטים בין מקדם אתרים פרילנס ובין חברת שיווק באינטרנט חשוב להבין שניתן למצוא מקדמי אתרים פרילנסרים ברמות שונות וכן חברות קידום אתרים ברמות שונות. גם המחירים משתנים בין מקדם למקדם ובין חברה לחברה. לכן, חשוב להבין קודם כל מהו השירות שנחוץ לכם – האם אתם מחפשים בעל מקצוע שיהיה זמין כל הזמן (כמובן בשעות העבודה), או האם אתם יכולים להתפשר על בעל מקצוע שלא תמיד יהיה פנוי אליכם? האם אתם מחפשים מחיר זול או האם אתם יכולים להשקיע סכום גבוה יותר?לאחר שתענו לעצמכם על השאלות הללו תוכלו להתקדם לעבר ההחלטה.

פוסט אורח – מאמר אורח מדניאל זריהן מקדם אתרים עשרות שנים בארץ ובחו”ל 

קידום אתרים בירושלים עם יהושע רץ

יהושע רץ, מקדם אתרים מקצועי, חברת קידום אתרים. בעל ניסיון של שנים רבות. נשוי עם שלושה ילדים. עלה מהונגריה ומתגורר בירושלים.