מקדם אתרים פרילנסר או חברת שיווק באינטרנט, מה עדיף?

קידום אתרים פרילנסר

במידה שאתם בעלי עסק, סביר להניח שכבר הבנתם עד כמה חשוב שתקימו לעסק אתר באינטרנט, אך הקמת האתר היא רק ההתחלה. לאחר שהקמתם אתר באינטרנט חשוב שהוא יקודם בגוגל, גוגל הוא כידוע מנוע החיפוש הפופולארי ביותר בימינו וככלל שהוא "יאהב" את האתר שלכם יותר – כך תהיה דרככם את ההצלחה סלולה ובטוחה יותר.

 אתר שמקודם בצורה טובה וחכמה עשוי להוביל לתוצאות המבוקשות – לאפשר לעסק לשרוד בעולם העסקים הקשוח של ימינו, ואף יותר מכך – לאפשר לעסק לגדול ולהתפתח. אך כדי להגיע למטרות הללו יש קודם כל להביא את העסק לחשיפה הגדולה ביותר שניתן, ולשם כך יש להגיע לעמוד הראשון בגוגל.

כן. העמוד הראשון בגוגל – למה? כי רוב הגולשים נעצרים בעמוד הראשון

כשקהל היעד שלכם מחפש את המוצרים או השירותים שאתם משווקים, הוא מקליד מילות חיפוש, דרך המילים הללו הוא יכול למצוא אתכם. הקלדת מילות החיפוש מובילה לתוצאות החיפוש ואם העסק שלכם מופיע בדף הראשון בגוגל – גדלים הסיכויים לכך שהגולשים יכנסו את האתר שלכם ולא של המתחרים שמופיעים בעמודים שמדורגים במקום נמוך יותר. מכיוון שכך הגולשים פועלים – הרי שהמטרה היא להגיע לעמוד הראשון בגוגל.

אבל איך מגיעים לעמוד הראשון בגוגל? ואיך גורמים לכך שכמה שיותר גולשים יבחרו בעסק שלכם ולא במתחרים? התשובה לכך היא כמובן – קידום נכון. ומי יכול לקדם אתר האתר שלכם? כאן התשובה מתחלקת ל-2 (כל עוד אתם מעוניינים שבעל מקצוע יבצע את העבודה ולא אתם): האופציה הראשונה היא לבחור מקדם אתרים והאופציה השנייה היא לבחור חברת שיווק באינטרנט.

חברת שיווק באינטרנט ומקדם אתרים פרילנסר – קווים לדמותם, יתרונות וחסרונות

לפני שננסה לצלול מעט אל תוך התשובה לשאלה החשובה, נבהיר דבר חשוב: אם משווים בין חברת שיווק מקצועית ובין מקדם אתרים שאינו מקצועי, הרי ברור שעדיף לפנות אל חברה מקצועית שמתמחה בשיווק באינטרנט. הדבר נכון גם במקרה ההפוך – אן מדובר על מקדם אתרים מקצועי וחברת שיווק באינטרנט שאינה מקצועית – ברור שיהיה עדיף לבחור במקדם האתרים. לכן, כדי למנוע בלבול ננסה להתמקד במקרה שבו חברת השיווק והמקדם פחות או יותר באותה רמה.

במקרה של חברת שיווק באינטרנט, עובדים בחברה מגוון בעלי מקצוע שלכל אחד או לכל קבוצת אנשים יש התמחות בתחום מסוים. בין בעלי המקצוע הללו ניתן למצוא בעלי מקצוע שמתמחים באסטרטגיה, בעלי מקצוע שמתמחים בגרפיקה, אנשי קריאייטיב, תקציבאים, מקדמים, מתכנתים ובעלי מקצוע נוספים. היתרון של הדבר הוא שכל אנשי המקצוע הללו בוחנים את תהליך העבודה, כאשר כל אחד שם את הדגש על נושא אחר.

סיעור מוחות הוא חלק בלתי נפרד מעבודה בצוות ופעמים רבות מניב סיעור המוחות תוצאות טובות יותר מעבודה שמתבצעת על ידי אדם אחד. חשיבה קבוצתית יכולה להוביל לפתרונות מגוונים שלא תמיד יכול בעל מקצוע אחד לספק, למרות שיש מקדמי אתרים שכן יכולים לספק פתרונות שונים.

חסרון נוסף של חברת שיווק באינטרנט הוא הזמינות שלה, שכן במידה שהאדם שמולו בעל העסק עובד – מנהל הפרויקטים אינו זמין תמיד כירוב פעמים מנהל לא פרוייקט אחד אלא הרבה פרויקטים בד בבד.

חיסרון של חברה לקידום אתרים הוא שברוב המקרים המחיר שהיא תגבה יהיה גבוה יותר מאשר המחיר שמקדם האתרים יגבה.

כפי שצוין – אם בוחנים את היתרונות של מקדם אתרים פרילנסר, ייתכן שהמחיר שהוא יגבה יהיה נמוך יותר מהמחיר שחברת שיווק תגבה. הסיבה לכך היא שפרילנסרים עובדים ברוב המקרים מהבית ולכן הם לא צריכים לשלם על שכירות, בשל כך הם יכולים לגבות מחיר נמוך יותר מאשר חברת שיווק באינטרנט שמעסיקה הרבה עובדים וצריכה לשלם שכירות והוצאות נוספות.

יתרון של בחירה במקדם אתרים פרילנסר הוא שהוא שיהיה זמין כל הזמן – בכל זאת, מדובר על אדם אחד שלא מטפל בלקוחות נוספים. חיסרון נוסף של מקדם אתרים עצמאי הוא שלמרות שהוא יכול להיות מקצועי ומיומן ביותר, יכולותיו (ברוב המקרים) לא ישתוו ליכולות של צוות מקצועי שמתמחה בתחומים שונים.

אז מה התשובה?

כשמתלבטים בין מקדם אתרים פרילנס ובין חברת שיווק באינטרנט חשוב להבין שניתן למצוא מקדמי אתרים פרילנסרים ברמות שונות וכן חברות קידום אתרים ברמות שונות. גם המחירים משתנים בין מקדם למקדם ובין חברה לחברה. לכן, חשוב להבין קודם כל מהו השירות שנחוץ לכם – האם אתם מחפשים בעל מקצוע שיהיה זמין כל הזמן (כמובן בשעות העבודה), או האם אתם יכולים להתפשר על בעל מקצוע שלא תמיד יהיה פנוי אליכם? האם אתם מחפשים מחיר זול או האם אתם יכולים להשקיע סכום גבוה יותר?לאחר שתענו לעצמכם על השאלות הללו תוכלו להתקדם לעבר ההחלטה.

פוסט אורח – מאמר אורח מדניאל זריהן מקדם אתרים עשרות שנים בארץ ובחו"ל