5 דרכים להימנע מטעויות בקידום אורגני

עם כמות העדכונים שגוגל מבצעת באלגוריתם ובמנוע החיפוש שלה ומקדמי אתרים חייבים להיות ערים לעדכונים אלו ולהבין אילו אופטימיזציות צריך לבצע בהתאם לעדכונים אלה. האם קישורים יוצאים עדיין צריכים להיות בסדר העדיפויות? איך נמנעים מאיבוד טראפיק לאחר העדכונים? האם חשוב להעלות הרבה תוכן לאתר גם אם הוא לא רלוונטי? ועוד המון שאלות נוספות שעולות.

 

לא משנה כמה מנוע החיפוש של גוגל משנה את האלגוריתם שלו ואת משוואת הדירוג שלו, יש מספר טעויות קריטיות שאנשים ממשיכים לעשות בקידום אורגני. טעויות אלו גורמים למשווקים ובעלי אתרים לאבד מיקומים יקרים. יש מספר טעויות בסיסיות ב-SEO שתרצו ותוכלו להימנע מהם, ריכזתי עבורכם את חמשת הטעויות הנפוצות ביותר ואיך נמנעים מהם:

 • מילות מפתח לא נכונות

אתרים מופיעים בתוצאות של מנוע החיפוש של גוגל רק כאשר הם רלוונטיים לשאילתה שהגולש חיפש בגוגל. אם אתם מפרסמים תוכן שמבוסס על מה שמתחשק לכם לכתוב ולא על מחקר מילות מפתח נכון, ייתכן מאוד שאמנם האתר יתקדם במנוע החיפוש אבל לא במילים שאתם רוצים וצריכים. מילת מפתח נכונה היא מילה או סדרה של מילים שמשתמש מזין במנוע החיפוש. 

כדי לחקור ולמצוא מילות מפתח מתאימות בנישה שלכם השתמשו בכלים לחקר מילות מפתח כמו Google Keyword Planner ו-Semrush כדי לחפש ביטויים עם נפח חיפושים חודשי גבוה ועם רמת תחרות סבירה ואפשרית עם דגש על מילים מדויקות שבאמת מכוונות להמרות והכנסות לעסק שלכם ולא רק תנועה לאתר האינטרנט.

 • מבנה קישורים לא נכון

מבנה קישורים באתר אינטרנט הוא חלק חשוב מאוד בקידום אורגני. יש 2 סוגים של קישורים שנעסוק בהם בבניית קישורים באתר אינטרנט – קישורים פנימיים וקישורים חיצוניים.

 • קישורים פנימיים – קישור פנימי באתר הוא קישור מדף אחד באתר לדף אחר. גם הגולשים וגם הזחלנים של מנועי החיפוש משתמשים בקישורי םהפנימיים הקיימים באתר שלכם כדי למצוא תוכן ולנווט בו בקלות. ככל שעמוד משמעותי יקבל יותר קישורים רלוונטיים, כך הוא ייראה יותר חיוני עבור מנועי החיפוש, מה שהופך קישורים פנימיים לקריטיים לקידום האורגני.
 • קישורים חיצוניים –  בניגוד לקישורים פנימיים המפנים לדפים אחרים בתוך האתר שלכם, קישורים חיצוניים הם קישורים באתר שלכם שמפנים לאתרים אחרים. קישורים מסוג פחות מסייעים ל-SEO ויותר עוזרים להציג לגולש מקורות רלוונטיים ותוספות לתוכן שכתבתם. אבל, אם אתרים אחרים מפנים אליכם קישורים באופן דומה זה קריטי מאוד לקידום ומשפר משמעותית את הדירוג מכיוון שהפנייה מאתר אחר מראה למנועי החיפוש שאתם רלוונטיים בביטוי שדרכו הפנו לאתר.

בנייה לא נכונה של לינקים פנימיים וחוסר בלינקים חיצוניים או שימוש בלינקים חיצוניים שאינם איכותיים יגרמו לאתר שלכם להישאר במקום מבחינת קידום ולעיתים אפילו לגרום לנזק בתהליך הקידום. בעדכון שגוגל הוציאו שנקרא “עדכון פינגווין” התבצע שינוי באלגוריתם שמטרתו לנקות אתרי ספאם ולכן חשוב לקבל קישורים לאתר שלכם מאתרים סמכותיים כדי לבנות את מבנה הקישורים בנכס בצורה תקינה.

 

 • בנייה עמוסה ולא נכונה של האתר

התוצאות הראשונות במנוע החיפוש של גוגל נשלפים ישירות מהאינדקס ששם נמצאים אתרים שעוברים ניתוח של הדף בתדירות גבוהה על ידי הזחלן של גוגל שמעניק לכל דף דירוג מסוים, שכמובן יכול להשתנות. אז איך נכנסים לאינדקס? האתר שלכם חייב להיות מאונדקס על ידי זחלן של מנוע החיפוש, אשר מעכל את התוכן הטקסטואלי שלו ומאחסן אותו על מנת להציג אותו לגולשים בשאילתות חיפוש רלוונטיות. אם הזחלן לא יכול להכניס את האתר שלכם לאינדקס מסיבה כזו או אחרת, לא תוכלו למשוך טראפיק אורגני לאתר. יש מגוון בעיות שמונעות מאתרים להיכנס לאינדקס, אלו הסיבות המרכזיות ביותר:

 

 • שימוש בתוכן משוכפל  – שילוב תוכן לא מקורי או משוכפל באתר שלכם יגרום לזחלנים של מנוע החיפוש לא לסרוק את האתר שלכם לעיתים תכופות ולעיתים אפילו לסמן אותו כאתר המשלב תוכן מועתק, מה שיחסום אתכם מלהתקדם ברשת החיפוש.
 • שימוש יתר בתמונות – זחלנים מתקשים לקרוא כמות גדולה של תמונות ברצף ולכן אם הכותרות של העמוד ומילות מפתח חשובות נמצאוות בתמונה, האלגוריתם לא יבין שצריך לקדם את המילה שכתובה בתמונה.
 • שימוש קבצי JavaScript  – קבצים מסוג ג’אווה סקריפט מספקים פונקציונאליות מצוינת לאתר אך לא ניתן להוסיף אותם לאינדקס איך שהם. כדי להוסיף לאינדקס עמודים עם קוד JS בתוכם צריך לסדר את הקובץ robot.txt, כך שיציג גרסה חלופית מבוססת טקסט לזחלנים של מנוע החיפוש.
 • לא לחדש תוכן ישן

תוכן מיושן מפחיד את את הערך של החלק באתר שבו אתם מעבירים מידע וחדשות לגולשים שלכם. מנועי החיפוש וגם הגולשים מתעדפים תוכן חדש על פני ישן. הוספת תוכן חדש לאתר שלכם חושפת אותו למגוון נוסף של מילות מפתח ואפשרויות ליצור יותר תנועה. במידה וכבר כתבתם מאמר בנושא מסוים ואתם רק רוצים לשנות אותו מעט ולהתאים אותו לתקופת זמן מתקדמת יותר פשוט תבצעו עריכה למאמר ותוסיפו את השינויים והטקסט הנוסף.

 • להתרכז בקידום אורגני ולא במה שחשוב לגולשים

ברור שאופטיזמיציה למנועי חיפוש היא חשובה מאוד, אך הגולשים באתר שלכם חשובים יותר. פעולות SEO שמקדמות את האתר בצורה אורגני לא אמורות לגרוע מאיכות התוכן עד לרמה שהקוראים לא רוצים להישאר באתר. בצעו פעולות הנוגעות לקידום האורגני ויחד עם זאת הקפידו לתת ערך אמיתי לגולשים.

לסיכום

עברנו על חמישה דרכים מרכזיות להימנע מטעויות קריטיות בקידום האורגני. למרות שכל חמשת הדרכים מאוד משמעותיות וחשובות, הדרך שהיא חשובה בעיניי היא להתמקד בקהל שלכם – פרסום תוכן באתר בהתאם למה שהקהל שלכם רוצה וצריך ולאו דווקא מה שמתאים ל-SEO יגדיל את התפוצה, ישפר את חווית המשתמש ויראה לזחלנים של גוגל בדרך עקיפה שהאתר שלכם רלוונטי.

על הכותב

אור פיאלקוב, בן 38, מייסד ומנכ”ל חברת פיאלקוב דיגיטל, חברה המתמחה בפרסום בגוגל ומגוון ערוצים נוספים. מומחה ניהול קמפיינים, מעביר סדנאות והרצאות בנושא שיווק בעזרת כלים מתקדמים לחברות וליחידים. הבעלים של  EasyCloud, חברה שמנגישה שרת בענן בעזרת Cloudways לכל אחד. דרך חברות אחסון הענן הגדולות בעולם עם ממשק נוח, אבטחת אתרים מקסימלית ומחיר מעולה.

קידום ממומן בגוגל

אם אתר שלכם לא בגוגל אתם לא קיימים! מזניק את האתר שלכם לראש תוצאות. תוצאות מידיות מהתחלת הקמפיין

קידום אתרים בגוגל

רוצים להגדיל חשיפה בגוגל קידום אורגני השיגו לקוחות האיכותיים שבאמת מחכים לכם בחיפוש האורגני

קידום אתרים מקצועי

אי אפשר היום לקדם עסק בלי מקדם אתרים מקצועי. אני מציע שירותי קידום אתרים מקצועי אחד על אחד, טיפול אישי לכל לקוח.

בניית אתרים

איפה שהכל מתחיל. בניית אתר וורדפרס מקצועי. אתר מעוצב וייחודי עבורך, מובדל מהתחרים שלך.

One Response

 1. שלום אור, תודה על המאמר. אם הבנתי נכון אתה ממליץ לא לשלב מילות מפתח בתמונה? אני דווקא הבנתי מקריאת מקורות אחרים שכן כדאי לשבץ מילות מפתח בכותרות ובתמונות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *