מה זה אומר E.A.T ?

E.A.T מה זה אומר?

Expertise – מומחיות

Authoritativeness – סמכותיות

Trustworthiness – אמינות

Expertise – מומחיות

בעולם בו הכל נגיש ולעיתים קצת פרוץ, גוגל כחברה רוצה לתת לגולשים מקסימום ביטחון ושירות כדי שימשיכו בצריכת השירותים שלה ללא חששות. זוהי הסיבה שגוגל מפקיד על האינפורמציה המצויה באתרים באופן אובססיבי היינו אומרים. 

השם המקצועי שנתנו לתהליך הוא “לאכול” או בקיצור ראשי התיבות E.A.T. 

מומחיות לפי הגדרות של ויקיפדיה 

”אחד המאפיינים של מומחיות הוא שהיא אינה מולדת, אלא נרכשת עם הזמן באמצעות תרגול וצבירת ידע. בעקבות כך עם השנים התבסס תת-תחום החוקר כיצד אנשים הופכים להיות מומחים.

מומחה הוא אדם אשר קנה ידע רב בתחום ספציפי, הנותן לו יכולת הסקת מסקנות ופתרון בעיות מורכבות בתחום התמחותו.”

במילים פשוטות, גוגל רוצה לראות שאתם באמת מומחים בתחומכם, שאתם אוטוריטות. הציפייה היא שתפגינו את הידע והמומחיות שרכשתם במקצוע שלכם באמצעות התוכן המועבר באתר ותדעו – גוגל תבדוק אתכם טוב טוב!

אחד הפרמטרים לבדיקת איכות התוכן שלכם היא זמן גלישה ממוצע באתרכם. תחשבו שגולש שנכנס לקרוא באתר שלכם כנראה נחשף לאתרים נוספים ובפרט לאתרי מתחרים, אם באתר שלכם הגולש שהה זמן ממושך יותר גוגל מבין בהכרח שאתם רלוונטיים, מעניינים, עדכניים והכי חשוב – מקצועיים!

Authoritativeness – סמכותיות

סמכות או סמכותיות נובעת כמובן מידע ומומחיות במקצוע שאנו עוסקים בו אך יש בה גם כוח רב. 

מה זה הכוח הזה?

נגיד שאני רוצה לבשל מתכון חדש, אני יכול לשאול חבר או את אמא (שתמיד יודעת הכי טוב) אבל אם אני ארצה לבשל ברמה גבוה של מסעדת משלן כנראה שאפנה לגורם סמכותי יותר ואחפש מתכונים של שפים מוכרים בעלי שם. 

הדבר תקף גם לגבי אתרי אינטרנט, אנשים מחפשים לקבל מידע מדויק ומהימן בתחום אותו חיפשו ואם לגולשים זה חשוב אז בטח שלמנוע החיפוש גוגל. איך גוגל בודק סמכות? הוא יבדוק לאיזה אתרים אתם מקושרים (אתרים אמינים שממליצים עליכם), היכן אתם ממוקמים במנועי החיפוש מבחינת רלוונטיות של תוכן לגולש ואם ישנם אתרים מקצועיים שמצטטים אתכם (ואז תדעו שאתם אוטוריטות ללא עוררין!)

והכי חשוב תוכן – גוגל סורק את התוכן המופיע באתר כדי להבין האם העסק שעומד מאחורי המילים אכן בעל ידע ומומחה בתחום אותו הוא מקדם.

מה דירוג האתר שלכם בגוגל?

 הכניסו את הדומיין של האתר שלכם וקבלו דו”ח מפורט על מצב אתרכם, מה אתם צריכים לעשות ועד כמה אתם קרובים למימוש הפוטנציאל שלכם לעלות למקום ראשון בגוגל.

Trustworthiness – אמינות

דברנו על חשיבותה של האמינות בתוכן המוצג באתר עבור גוגל, אך ישנם דגשים נוספים לאמינות באתרים. גוגל רוצה לדעת שהאתר שלכם מאובטח, שפרטי העסק שלכם מופיעים באתר ולגולש יש אפשרות ליצור קשר עם העסק העומד מולו, שבמידה והגיעו לעמוד שאינו קיים תאפשרו להם חוויה נעימה ונוחה לחזרה לעמוד פעיל באתר.

בקיצור, חובת ההוכחה חלה עליכם! בדיוק כמו בעסק פרונטלי המציע שירות ואדיבות פנים אל פנים נצטרך לדאוג שהאתר שלנו מספק חווית משתמש נעימה ונוחה שתעניק לנו נקודת יתרון משמעותית – גולשים ייהנו וישהו זמן ממושך יותר באתרינו וגוגל תסמן אותנו כאתר רלוונטי ומעניין.

קידום ממומן בגוגל

אם אתר שלכם לא בגוגל אתם לא קיימים! מזניק את האתר שלכם לראש תוצאות. תוצאות מידיות מהתחלת הקמפיין

קידום אתרים בגוגל

רוצים להגדיל חשיפה בגוגל קידום אורגני השיגו לקוחות האיכותיים שבאמת מחכים לכם בחיפוש האורגני

קידום אתרים מקצועי

אי אפשר היום לקדם עסק בלי מקדם אתרים מקצועי. אני מציע שירותי קידום אתרים מקצועי אחד על אחד, טיפול אישי לכל לקוח.

בניית אתרים

איפה שהכל מתחיל. בניית אתר וורדפרס מקצועי. אתר מעוצב וייחודי עבורך, מובדל מהתחרים שלך.

מאיפה ההגדרה הגיעה? איך גוגל בודק אותה והאם אנחנו עומדים בקריטריונים של E.A.T?

גוגל היא חברה גדולה ובתוכה צוותים רבים, אחד מהם נקרא באנגלית ” Search Quality Raters ” או בעברית בתרגום חופשי “דירוגי איכות חיפוש” 

גוגל פועל ב150 שפות וכבר ב2015 פרסם את ה- E.A.T שמתעדכן באופן קבוע ומשפר את תוצאות החיפוש.

הפעולות במרביתן חוזרות על עצמן: ביצוע – ביקורת – תיקון, ביצוע – ביקורת – תקין וחוזר חלילה, לכן אנחנו מקבלים באופן תמידי את התוצאה הטובה ביותר.

קידום אתרים בירושלים עם יהושע רץ

יהושע רץ

יהושע רץ, מקדם אתרים מומחה בשיווק באינטרנט, חברת קידום אתרים. בעל ניסיון של שנים רבות. נשוי עם שלושה ילדים. עלה מהונגריה ומתגורר בירושלים. קידום אתרים בירושלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *