כמה עולה קידום ממומן בגוגל?

קידום ממומן הוא אחד מאפיקי הפרסום הפופולריים בעולם, הרבה בזכות היתרונות הבולטים שלו: האפשרות להגיע לקהל יעד ממוקד שחיפש את השירות שלכם, הדיוק של מילות המפתח, האפשרות לקבל מיידית לידים איכותיים ועוד. הבאנו כאן סקירה על קידום ממומן בגוגל ובעיקר מידע על קידום ממומן בגוגל מחירים, תישארו איתנו כי הולך להיות מעניין. 

מה זה קידום ממומן?

קידום ממומן נקרא גם PPC, ראשי תיבות של Pay-per-click, כלומר התשלום הוא לפי כמות של קליקים שהגולשים לחצו על המודעה שמובילה לאתר שלכם או לדף הנחיתה. את קידום ממומן נוכל לזהות בתוצאות הראשונות של גוגל עם המילה בצד ״מודעה״, זה אומר שהתוצאות הללו ממומנות ואחריהן מגיעות התוצאות האורגניות. 

 

את העלויות של קידום ממומן בגוגל נוכל לראות בפלטפורמה של Google Ads, והיא עשויה להשתנות בהתאם למספר גורמים. Google Ads פועלת לפי מודל תשלום לקליק (PPC), שבו מפרסמים מציעים הצעות על מילות מפתח ומשלמים עבור כל קליק שהמודעה שלהם מקבלת.

העלות של קידום ממומן מושפעת מהגורמים הבאים:

בחירת מילות מפתח

התחרותיות של מילות המפתח שבהן תבחרו להתמקד, יכולה להשפיע באופן משמעותי על העלות. למילות מפתח תחרותיות יותר יש בדרך כלל הצעות גבוהות יותר. לדוגמה ״ביטוח רכב״, ״עו״ד גירושין״, ״יועץ מס״ וכך הלאה. החוכמה היא לחפש מילות מפתח פחות תחרותיות ושעדיין יש להן חיפושים בגוגל כדי להוזיל את העלויות. 

ציון איכות

 Google מקצה ציון איכות למודעות על סמך הרלוונטיות שלהן, איכות דף הנחיתה וגורמים אחרים. ציון איכות גבוה יותר יכול להוביל לעלויות נמוכות יותר ולמיקומי מודעות טובים יותר, ולכן כדאי לשים לנושא זה דגש לפני שמתחילים בתהליך הקידום.

רלוונטיות המודעה

הרלוונטיות של המודעה בהתאם למילות המפתח שבהן אתם מתמקדים יכולה להשפיע על העלויות של מילות המפתח, ולכן מודעות רלוונטיות יותר מניבות ביצועים טובים יותר ויכולות להוביל לעלויות נמוכות יותר. בקיצור, שימו לב עד כמה מילות המפתח רלוונטיות לתחום שלכם. 

פורמט מודעה

יש משמעות לפורמטים שונים של מודעות, כמו מודעות טקסט, מודעות לתצוגה או מודעות וידאו. כל אלה גם משפיעים על העלויות, לדוגמה מודעות וידאו יהיו יקרות יותר ממודעות טקסט רגילות, אך מצד שני הן בולטות יותר ומאפשרות לגולש לראות משהו ויזואלי, אם זה מוצר מסוים או את בעל העסק מדבר וכו׳.

 

מיקוד ומיקום

המיקום הגיאוגרפי שלכם ושל הגולש יכולים להשפיע על העלויות. מיקוד לקהל ספציפי יותר עשוי לגרום לעלויות גבוהות יותר אך פוטנציאל לשיעורי המרה טובים יותר. לדוגמה אם מדובר על משרד רואה חשבון בתל אביב, מן הסתם עסק בתל אביב ירצה רו״ח בקרבת מקום.

 

תזמון המודעה

דרך Google Ads ניתן להגדיר שעות וימים ספציפיים להצגת המודעות שלכם, כאשר התזמון משפיע על העלויות. מומלץ להתאים את תזמון המודעות כדי להשפיע על העלויות בהתאם לזמנים שקהל היעד שלכם הכי פעיל. 

העקרונות מאחורי קידום ממומן

חשוב לציין שאין עלות קבועה עבור מילות מפתח ספציפיות ב- Google Ads, מכיוון שמדובר במערכת המבוססת על סוג של ׳מכירה פומבית׳. מפרסמים מתחרים על מיקומי מודעות, ולכן העלות לקליק יכולה להשתנות ממילת מפתח אחת לאחרת ומתעשייה אחת לאחרת. כדי לקבל אינדיקציה של העלויות הפוטנציאליות למילות המפתח הרלוונטיות שלכם, תוכלו להשתמש בכלים ייעודיים לתכנון מילות מפתח של גוגל כדי לקבל טווחי הצעות משוערים של מילות המפתח שלכם. 

ההמלצה היא להשתמש בשירות של מקדם אתרים, הוא יוכל לעשות את העבודה במקומכם ויגבה תשלום חודשי עבור ניהול הקמפיינים, כולל ביצוע אופטימיזציה, מציאת מילות מפתח זולות יותר שעדיין מביאות לידים ובכלל ינהל את הקמפיינים בצורה מקצועית​.

הכותבת היא אתי דהאן, בעלים של חברת כתיבת תוכן – Wewrite

קידום ממומן בגוגל

אם אתר שלכם לא בגוגל אתם לא קיימים! מזניק את האתר שלכם לראש תוצאות. תוצאות מידיות מהתחלת הקמפיין

קידום אתרים בגוגל

רוצים להגדיל חשיפה בגוגל קידום אורגני השיגו לקוחות האיכותיים שבאמת מחכים לכם בחיפוש האורגני

מקדם אתרים מקצועי

אי אפשר היום לקדם עסק בלי מקדם אתרים מקצועי. אני מציע שירותי קידום אתרים מקצועי אחד על אחד, טיפול אישי לכל לקוח.

בניית אתרים

איפה שהכל מתחיל. בניית אתר וורדפרס מקצועי. אתר מעוצב וייחודי עבורך, מובדל מהתחרים שלך.