נגישות אתרי אינטרנט

הנגשת אתרים חייבת להיות בכל אתר שמכבד את עצמו. למה? כדי שכל אדם יוכל לקבל שירות ברמת איכות ונוחות שווה, בפרט שהיום עסקים רבים מתנהלים דרך אתרי אינטרנט. אז מה באמת חשוב לדעת לגבי הנגשת אתרים לאנשים עם מוגבלויות?

 

האם כל בעל עסק מחויב שבאתר שלו יהיה הנגשת אתרים לאנשים עם מוגבלות?

ישנן תקנות המחייבות כל בעל אתר בנגישות אתרו לציבור. לפי תקן ישראלי ת”י  5568 – קיימות הנחיות בין לאומיות לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA על פי המסמך הבין-לאומי WCAG2.1 Web Content Accessibility Guidelines 

לא להיבהל! לא באמת כולם חייבים לבצע הנגשת אתר, אבל טיפ קטן – שווה לבצע זאת בכדי שכולם יכלו להנות מאתר שלכם. החוק לא חייב את כולם, הוא מתייחס לאתרים ועסקים המכניסים תזרים כספי מהנכס האינטרנטי. 

עסק פטור או מורשה המכניס מחזור שנתי מתחת ל-100,000 ₪ אינו נדרש לבצע פעולה זו, יתרה מכך קיים פטור מביצוע נגישות של שירותי אינטרנט. זאת אומרת אתם לא חייבים אבל יש יותר אתי, רגיש ויפה מבעל אתר שדאג לכך שתהיה נגישות באתר שלו לאנשים עם מוגבלויות? 

בעל עסק עם הכנסה של מחזור שנתי בין 100,000 ל-300,000 ₪ קיים פטור זמני. 

בעל עסק עם הכנסה של מחזור שנתי בין 300,000 ₪ עד 1,000,000 ₪ קיים פטור זמני למשך 3 שנים להנגשה של אתריו. 

והכנסה של מחזור שנתי מעל 1,000,000 ₪ מחייבת הנגשת אתרים באופן מידי.

איך מתקינים הנגשת אתר לבעלי מוגבלויות?

אם יש לכם אתר וורדפרס זה די פשוט, אפשר להתקין בקלות את אחד התוספים להנגשת אתר, אני ממליץ לכם להשתמש בתוסף ”סרגל נגישות בקליק”One Click Accessibility . עבודה קלה שתוך דקה פותרת לכם בעיות רבות. לא חשבתם שזה כזה פשוט אה?

התקנות הללו נכתבו ב2018 ומכיוון שהעולם הדיגיטלי בשינוי מתמיד וכל רגע דברים משתנים, תקנות להנגשת אתרים הן די ברורות וכלליות למרות שגם הן יכולות להשתנות עם הזמן. כדאי לעקוב!

קידום ממומן בגוגל

אם אתר שלכם לא בגוגל אתם לא קיימים! מזניק את האתר שלכם לראש תוצאות. תוצאות מידיות מהתחלת הקמפיין

קידום אתרים בגוגל

רוצים להגדיל חשיפה בגוגל קידום אורגני השיגו לקוחות האיכותיים שבאמת מחכים לכם בחיפוש האורגני

קידום אתרים מקצועי

אי אפשר היום לקדם עסק בלי מקדם אתרים מקצועי. אני מציע שירותי קידום אתרים מקצועי אחד על אחד, טיפול אישי לכל לקוח.

בניית אתרים

איפה שהכל מתחיל. בניית אתר וורדפרס מקצועי. אתר מעוצב וייחודי עבורך, מובדל מהתחרים שלך.

מה דירוג האתר שלכם בגוגל?

 הכניסו את הדומיין של האתר שלכם וקבלו דו”ח מפורט על מצב אתרכם, מה אתם צריכים לעשות ועד כמה אתם קרובים למימוש הפוטנציאל שלכם לעלות למקום ראשון בגוגל.

אם לא עשיתי הנגשת אתרים יכולים לטבוע אותי?

 • ראשית, למה לא לעשות אתר לאנשים עם מוגבלות? הרי דברנו על היתרונות. דבר שני אם “שכחת” לבצע הנגשת אתרים ומישהו תבע אותך על כך יש 60 יום התראה, משמע יש לך אפשרות לתקן ולדאוג לנגישות האתר בטווח של 60 הימים לאחר קבלת ההתראה. 

  הנחיות נוספות לגבי הנגשת אתרים:

   

  תמונות – 

  טקסט אלטרנטיבי או באנגלית ALT  alternative text – הוא קוד HTML בתוך אתר  המתאר את המראה ואת התפקוד של התמונה בעמוד. 

  מנועי החיפוש לא מתפקדים כמו בני אדם, האלגוריתם שקורא את הדפים שאנו מציירים לא רואה את התמונות באתרים בדיוק כמו אנשים עם מוגבלויות מסוימות וכאן אנחנו נכנסים לתמונה. בכדי לעזור לזיהוי התמונה ניתנת לנו האפשרות לתאר את הקיים בה. השם המקצועי לעזרה מסוג זה הוא: טקסט אלטרנטיבי , או באנגלית .ALT בטקסט אלטרנטיבי מגדירים בפרטנות מה התמונה מכילה וכך אנשים בעלי מוגבלויות יכולים לקרוא את התיאור שרשמנו ו”לראות את התמונה” השלמה.

  H1 – חשוב לציין שכל דף אינטרנטי מכיל כותרת פנימית הנקראת יש לו כותרת פנימית H1, כותרת משנית באתרים נקראת H2 וכן הלאה. ישנה חשיבות לסדר הכותרות בדפי האינטרנט שאתם בונים בכדי לייצר היררכיה לאתר עצמו ובכך לדאוג שהתוכן שלכם נגיש וזמין לכולם.

נגישות אתרי אינטרנט
קידום אתרים בירושלים עם יהושע רץ

יהושע רץ

יהושע רץ, מקדם אתרים מומחה בשיווק באינטרנט, חברת קידום אתרים. בעל ניסיון של שנים רבות. נשוי עם שלושה ילדים. עלה מהונגריה ומתגורר בירושלים. קידום אתרים בירושלים