טיפים לשיפור המרות בקידום האורגני

טיפים לשיפור המרות בקידום האורגני

איך לשפר את שיעור ההמרה? זו אחת השאלות המעסיקה בעלי אתרים ומקדמי אתרים רבים; משום שזה אתגר אחד להביא את הגולשים אל תוך האתר, אבל אתגר שונה לחלוטין לגרום להם לבצע בו פעולה מסוימת. כלומר, גם אם ביצענו קידום אתרים אורגני מוצלח והצלחנו להגדיל את תנועת הגולשים הנכנסת לאתר, זה לא ממש ישנה אם הם פשוט יצאו כלעומת שבאו.

טיפים לשיפור המרות בקידום האורגני

שיעור ההמרה מוגדר כיחס בין מספר הגולשים שביצעו באתר פעולה רצויה (השארת פרטים אישיים, רכישת מוצר, הצטרפות לניוזלטר וכו’) לבין מספר הגולשים הכולל שנכנס לאתר. קידום אתרים בגוגל יגדיל את המכנה, וכעת נותר רק להגדיל את המונה, כלומר לשפר את ההמרות:

שדרו סמכות, אמינות וביטחון

אם האתר שלכם ייראה לגולשים מפוקפק ולא אמין, הם יטו לברוח ממנו. לכן תכננו היטב את האתר מראש, שלבו בו לוגו מקצועי, תוכן איכותי ובעל ערך. זה המקום להתפאר באזכורים חיוביים בתקשורת, אם יש כאלה, ובקיצור: תנו לגולש להרגיש שהוא הגיע למקום בטוח.

הניעו את הגולשים לפעולה

כדאי לבחור בקפידה את המילים המופיעות לנגד עיני הגולש, ובפרט את אלה שיניעו אותו לבצע את הפעולה הרצויה. “הזמינו עכשיו!”, “להרשמה לחץ כאן”, או “צור קשר” הן מילים בעלות כוח, בפרט אילו לגולשים ברורה התועלת שתצא להם מכך שיבצעו את הפעולה המבוקשת.

הסבירו לגולשים למה זה כדאי

ככל שהגולש יהיה משוכנע יותר בכך שהוא ירוויח דבר מה מן הפעולה, כך גדל הסיכוי שהוא ירצה לבצע אותה. זה נשמע הגיוני, אבל לעיתים קל מדי להפליג בתיאור המאפיינים של מוצר, למשל, ולשכוח להסביר לרוכש הפוטנציאלי איזו תועלת תצמח לו מרכישתו.

ודאו שהאתר ברור וקל לניווט

זה אמנם שלב בסיסי למדי מפעולות קידום אתרים אורגני, אבל כדאי לתת את הדעת לכך גם מבחינת שיפור שיעור ההמרות: גולשים שנכנסים לאתר מבולגן, דחוס, צעקני או מבולבל יכולים לאבד את הדרך במהירות; גם אם ירצו לבצע את הפעולה הרצויה, יתכן שיתקשו למצוא את הדרך לעשות כן. לפיכך מוטב שהעיצוב יהיה ברור ומובן כך שהגולשים יבינו בקלות מה הם צריכים לעשות וכיצד.

ודאו שהכל בסדר גם מבחינה טכנית

לעיתים יתכן שהגולשים דווקא מנסים לבצע את הפעולה המבוקשת מהם אבל פשוט לא מצליחים בגלל סיבה טכנית כלשהי. למשל, יכול להיות שבעיה בקוד מונעת מפרטי הלקוחות להישמר במאגר המידע, או קישור שבור גורם למי שמנסה לבצע רכישה לצאת מן האתר וכן הלאה.

בצעו אופטימיזציה מתמדת

גם אם נראה ששיעור ההמרה עלה ומתייצב על מספר משביע רצון, תמיד יתכן שאפשר להגדיל אותו אפילו יותר. לכן כדאי לבצע מדי פעם בדיקות (המכונות מבחני A/B) כדי לבדוק צבעי רקע שונים, הנעה טקסטואלית אחרת לפעולה ויתר הבדלים קטנים אחרים, כדי לשאוף לשפר את שיעור ההמרה עוד ועוד.

פוסט אורח – מאמר אורח מאייל רחמים מקדם אתרים עשרות שנים בארץ ובחו”ל 

קידום ממומן

אם אתר שלכם לא בגוגל אתם לא קיימים! מזניק את האתר שלכם לראש תוצאות. תוצאות מידיות מהתחלת הקמפיין

קידום אתרים אורגני בגוגל

רוצים להגדיל חשיפה בגוגל קידום אורגני השיגו לקוחות האיכותיים שבאמת מחכים לכם בחיפוש האורגני

קידום אתרים מקצועי

אי אפשר היום לקדם עסק בלי מקדם אתרים מקצועי. אני מציע שירותי קידום אתרים מקצועי אחד על אחד, טיפול אישי לכל לקוח.

בניית אתרים

איפה שהכל מתחיל. בניית אתר וורדפרס מקצועי. אתר מעוצב וייחודי עבורך, מובדל מהתחרים שלך.