כמה עולה קידום אתרים?

הרבה מאוד בעלי עסקים מבינים יותר ויותר את חשיבות עולם הפרסום עבור העסק שלהם, חלקם מוציאים בעולמות האופליין וחלקם בעולמות האונליין והדיגיטל, העניין הוא, שלכל דבר שהם משלמים עליו – הם מצליחים מאוד מהר לקשר בין ההוצאה ולבין ההכנסה, בקידום אתרים, הנושא הוא קצת שונה.

איך מתמחרים קידום אתרים?

על מנת להבין את המחיר של קידום אתרים, חייבים קודם כל להבין ממה בנויות כיום הצעות המחיר של מקדמי האתרים. לצורך העניין, בפרסום ממומן (Google Ads / Facebook Ads) יש מחירים מאוד ברורים בכל הקשור לתשלום לפי קליק או לפי תקציב המנוהל אצל משרד הפרסום, ב-SEO יש לחשב את העלות השעתית בדרך כלל של מקדם האתרים או יותר מזה, לחשב את מוניטין החברה עצמה שמקדמת בפועל.

משום ש-SEO מורכב מכמה רבדים עיליים, חשוב להבין שכל אחד מהם הם בעצם תלויי שעות עבודה בהתאם לכמות העבודה שיש לעשות, לדוגמא, באם האתר גדול עם עשרות אלפי עמודים (כמו כל אתר חנות ממוצע היום) יש הרבה מאוד אופטימיזציה לבצע, בכמה וכמה סוגי עמודים, עמוד הקטגוריות של המוצרים, עמודי המוצרים עצמם, עמודי החנות ועוד. 

אבל כשמדובר באתר תדמית של בעל מקצוע כזה או אחר, מדובר בדרך כלל, באותו סוג עמוד, סוג תוכן פשוט ומקסימום עוד עמודי הבלוג, כעמודי המאמרים שבאתר. ולכן, האופטימיזציה יכולה להיות הרבה יותר פשוטה וכמובן, הרבה יותר מהירה.

תחרות ומחירים

בהמשך לכמות השעות שאנחנו צריכים להוציא על עבודת האופטימיזציה באתר עצמו, אנחנו צריכים גם לחשב בהתאם, כמה עבודה נעשתה על המתחרים שלנו מבחינת קישורים חיצוניים ועבודת יח”צ כזו או אחרת שאנחנו בעצם נצטרך להשוות את עצמנו אליהם או יותר מזאת, להגיע לאותה כמות של קישורים (בהתחשב כמובן באיכות / בכמות וכד’).

אז מה המחירים הידועים היום בישראל? 

כיום, כל חברת קידום אתרים מצליחה להתחיל את המחירים שלה איפשהו בין 1500 שח ולבין 2500 שח לאתרי תדמית משום שמדובר בדרך כלל בין 10 ל-15 שעות עבודה בעוד שכל חברת קידום מנסה לתמחר את שעת העבודה שלה אחרת, בין 150 ל-250 ₪ לשעת עבודה, משמע, שאם תבקשו ממקדם אתרים ממוצע לעשות לכם אולי עבודת אופטימיזציה פרויקטלית בלבד, יכול מאוד להיות שיבקש רק 150 או 200 שח לשעת עבודה ולפי זה, לתמחר את שעות העבודה בלבד ולא את הפרויקט כולו. 

חברות SEO גדולות מול פרילנסרים

מכיוון שיש הרבה יותר פרילנסרים היום בחוץ מאשר חברות SEO, אפשר לראות שהמחירים שם עשויים להיות הרבה יותר זולים, הסיבה היא פשוטה, משאבים. חברות קידום אתרים גדולות עשויות מחומר של חברות גדולות כמו משרדים, מזכירה, מנהלי פרויקטים שונים ועוד הוצאות שכל חברה גדולה מכירה מכל תחום. בעוד שפרילנסר יכול להתמקד אך ורק בשעות העבודה ולא לחשוב על הוצאות מסביב, ולכן בעוד שחברת SEO גדולה יכולה לחייב אתכם ב-4,500 ₪ ריטיינר חודשי ומעלה על אתרים קטנים, הפרילנסר יכול להתחשב אך ורק ב-150 ₪ שהוא רוצה לשעת עבודה בהתחשבות לכלים שלו ותו לא.

אז תכלס כמה עולה קידום אתרים?

חברת RY-Digital מציעה שירותי קידום אתרים במחיר של 200 שקלים לשעה. שירות זה כולל ביצוע אופטימיזציה לעמודים, השגת קישורים חיצוניים, מחקר מילות מפתח וכתיבת תוכן מקצועי לאתר.

אפשרות נוספת היא לשלם 2,500 שקלים לחבילת קידום הכוללת את כל השירותים הבאים: 

  • On Page SEO הכולל כתיבה מקצועית של חמישה מאמרים בכל חודש,  תיקון תגים, כותרות חיצוניות ותיאורים של הדפים, תיקוני כותרות פנימיות של הדפים בתוך האתר.

  •  Technical SEO הכולל תיקון לינקים שבורים, שיפור מהירות האתר, טיפול בתעודת SSL המקנה אישור לאתר מאובטח, הפיכת האתר לידידותיי למובייל וטיפול בתמונות בתוך האתר לפי הדרישות של גוגל.

  •  OFF PAGE SEO הכולל השגת שלושה לינקים מאתרים חיצונים במטרה להגדיל את הפופולריות של האתר שלכם וכן פרסום ברשתות החברתיות.

  •  Local SEO הכולל הקמה ואופימיזציה של GOOGLE MY BUSINESS.

קידום ממומן בוגל

אם אתר שלכם לא בגוגל אתם לא קיימים! מזניק את האתר שלכם לראש תוצאות. תוצאות מידיות מהתחלת הקמפיין

קידום אתרים אורגני בגוגל

רוצים להגדיל חשיפה בגוגל קידום אורגני השיגו לקוחות האיכותיים שבאמת מחכים לכם בחיפוש האורגני

שיווק באינטרנט

אי אפשר היום לקדם עסק בלי חברת שיווק דיגיטלי מקצועית. אני מציע שירותי שיווק באינטרנט אחד על אחד, טיפול אישי לכל לקוח.

בניית אתרים

איפה שהכל מתחיל. בניית אתר וורדפרס מקצועי. אתר מעוצב וייחודי עבורך, מובדל מהתחרים שלך.

קידום אתרים בירושלים עם יהושע רץ

יהושע רץ

יהושע רץ, מקדם אתרים מומחה בשיווק באינטרנט, חברת קידום אתרים. בעל ניסיון של שנים רבות. נשוי עם שלושה ילדים. עלה מהונגריה ומתגורר בירושלים.