קייס סטאדי קידום אתרים איך לקחתי אתר לדף ראשו בגוגל

קייס סטאדי קידום אתרים - seo case study

כיצד תוכלו לקחת אתר בתחום תחרותי ולקדם אותו כך שיגיעו לעמודים הראשונים בגוגל ומה חשוב לעשות? במאמר הבא נשיב על מספר שאלות נפוצות בנושא קידום אתרים:

  1. כמה זמן לוקח להגיע למקומות הראשונים בגוגל?
  2. כמה זה עולה?
  3. מה צריך לעשות בשביל זה?

לטובת כך, נבחן קייס סטאדי של אתר בתחום תוספי התזונה, אשר אינו מוכר ברשת. מטרת הפרויקט היא העלאת מספר הכניסות לאתר.

קייס סטאדי קידום אתרים - seo case study

קצת על האתר: מדובר באתר וורדפרס המופעל על ידי אנשי מקצוע מנוסים. למרות זאת, כאשר חיפשנו בגוגל את צמד המילים “תוספי תזונה”, לא הופיעה כל הפניה לאתר, גם לא בעמוד השני או השלישי. לכן, ננקטו מספר פעולות:

  • ביצוע אופטימיזציה לאתר
  • מחקר טכני
  • טיפול בנושא קישורים

להלן פירוט קצר על כל אחד מהנושאים הללו:

קייס סטאדי קידום אתרים - seo case study

מחקר מילים

מניסיוני, הצלחה של כל פרויקט מתחילה וגם נגמרת במילים הנבחרות. אם לא תשכילו לבחור במילים הנכונות לא תזכו ללידים חמים, גם אם תצליחו להגיע לראש החיפוש. לשם כך, הפעולה הראשונה שיש לבצע היא מחקר מילים בגוגל, שיאפשר לכם להבין מה הגולשים מחפשים. הדרך הפשוטה ביותר לעשות זאת היא על ידי השלמה אוטומטית של גוגל בשורת החיפוש. על ידי כך תוכלו לראות מה הגולשים מחפשים היום, מה נחשב ללהיט בחיפוש בתחום תוספי תזונה. הערכים שמופיעים הם הפופולאריים ביותר ואחריהם מופיעות מילות חיפוש לפי סדר אלפביתי.

 

לאחר שגיליתם מה מילות החיפוש הפופולאריות, זה הזמן להשוות ביניהן בצורה מספרית ולבדוק מה מילות החיפוש שגולשים מחפשים יותר. הכלי הנחמד הזה https://keywordtool.io/  מכמת את מספר החיפושים בכל חודש ואף מציג כמה עולה כל קליק על מודעה ממומנת בגוגל.

אחרי שגילינו את מילת המפתח הכי מבוקשת בחיפוש, זה הזמן לשתול אותה בעמוד הראשי באתר.

כמובן שהפעולה הזו כשלעצמה לא מספיקה ובנוסף לה יש לקדם מדי חודשיים תכנים רלוונטיים לקידום (בחרתי לקדם סה”כ כ-2000 מילים) שיאפשרו לאתר להמשיך להיות בראש החיפושים.

אחרי שבנינו תוכנית לחצי שנה קדימה, כולל רשימת מילות מפתח, השלב הבא הוא לבצע אופטימיזציה לאתר. אני אוהב להתחיל עם שני כלים שמסייעים לעבור על בעיות טכניות באתר. הראשון הוא: site audit Ahrefs https://ahrefs.com/site-audit

קייס סטאדי קידום אתרים - seo case study

מחקר טכני

ביצוע אופטימיזציה למנועי החיפוש של האתר. כלומר, יש לכלול באתר את כל התנאים הטכניים שגוגל דורש בכל האתר וכן בכל אחד מהדפים.

כותרת בגוגל

טעות נפוצה שחוזרת על עצמה באתרים רבים היא כותרת ראשית בגוגל, אשר כוללת את שם החברה או את שם הבעלים. מדובר בשגיאה שעלולה להוביל לכך שגולשים לא יוכלו למצוא את האתר שלכם בגוגל. חשוב להבין כי לשם החברה או לשם של בעלי החברה אין חשיבות בכותרת, מה שמוביל גולשים לאתר הוא התמחות העסק או המוצרים אותם אתם משווקים ולא שם כזה או אחר.

הכלי הזה מציג את כל הבעיות הטכניות באתר, לדוגמא 404 או עמודים יתומים (דפים שאינם מקושרים לאף דף באתר). יש לכך חשיבות גבוהה כיוון שכך גוגל יוכל לזהות את האתר בצורה טובה יותר. הכלי השני בו אני משתמש לשם כך הואscreaming frog https://www.screamingfrog.co.uk 

כעת, מבחינת טכנית לא הגעתי למקסימום ואפילו רחוק מכך, אך עדיין השינויים שביצעתי מספיקים בכדי לאפשר לגוגל להבין מהם התכנים באתר ואלו דפים צריך לקדם.

קישורים

קיימים שני סוגי קישורים: קישור פנימי וקישור חיצוני, ולכל אחד מהם יש חשיבות אחרת.

קישור פנימי: מאפשר לגוגל להבין איזה דף נרצה לקדם, לשם כך עליכם לספק כמה שיותר קישורים אליו. אחת מהטכניקות שאני נוקט בהם כשמדובר בדפים שאני מעוניין לקדם היא על ידי שימוש בפוטר של האתר. בצורה כזו, הדף מקבל קישור מכל הדפים שנמצאים באתר. ככל שיש יותר דפים באתר, כך קל יותר לקדם את הדף.

קישור חיצוני: זהו קישור הנחשב בין הגורמים החשובים ביותר עבור קידום אורגני לאתר, במטרה לייצר טראפיק. מדובר בקישורים אותם בחרנו להטמיע אצלנו ומאפשרים להפנות אלינו גולשים מחוץ לאתר. במקרה זו לקחתי קישורים מאתרים רלוונטיים בתחום, לאו דווקא אתרים גדולים מאוד, אלא כאלה המשתייכים לתחום תוספי התזונה. מדי חודש נשתלו באתר 6 קישורים חיצוניים רלוונטיים.

Bottom Line Results

תוצאות הקייס סטאדי

אז כמה זמן כל זה לקח לדעתכם? התשובה היא בערך 4-5 חודשים עד שהצלחנו להגיע למקום טוב בגוגל. ומה לגבי עלויות? אז ראשית, חשוב להבין שלקידום אתרים יש מחיר ועליכם להיות מוכנים להשקיע סכום חודשי מינימלי. המחיר שלי הוא מינימום 2500 ש”ח לחודש, וכשמדובר בתחומים חזקים יש צורך בהשקעה גדולה יותר.

מסקנות

בעל המאה הוא בעל הדעה, וכאן גוגל הוא הקובע. לכן חשוב ללכת לפי התנאים והכללים של גוגל, בכדי שתוכלו להגיע לדף הראשון ואפילו למקום הראשון בחיפוש. לא קשה לעמוד בתנאים האלו והם מפורסמים לשימוש הרוב, כך שתוכלו לקרוא אותם וליישם בקלות. הקפידו לשמור על אתר טכני מצוין, הכולל קישורים חיצוניים ופנימיים ובנוסף מציע תכנים רלוונטיים אשר מספקים מענה לשאלות של הגולשים.

אם תעמדו בכל הדרישות הללו, תצליחו לקחת את האתר שלכם קדימה.

בהצלחה!

מה דירוג האתר שלכם בגוגל?

 הכניסו את הדומיין של האתר שלכם וקבלו דו”ח מפורט על מצב אתרכם, מה אתם צריכים לעשות ועד כמה אתם קרובים למימוש הפוטנציאל שלכם לעלות למקום ראשון בגוגל.

קידום ממומן בגוגל

אם אתר שלכם לא בגוגל אתם לא קיימים! מזניק את האתר שלכם לראש תוצאות. תוצאות מידיות מהתחלת הקמפיין

קידום אתרים בגוגל

רוצים להגדיל חשיפה בגוגל קידום אורגני השיגו לקוחות האיכותיים שבאמת מחכים לכם בחיפוש האורגני

קידום אתרים מקצועי

אי אפשר היום לקדם עסק בלי מקדם אתרי מקצועי. אני מציע שירותי קידום אתרים מקצועי אחד על אחד, טיפול אישי לכל לקוח.

בניית אתרים

איפה שהכל מתחיל. בניית אתר וורדפרס מקצועי. אתר מעוצב וייחודי עבורך, מובדל מהתחרים שלך.

קידום אתרים בירושלים עם יהושע רץ

יהושע רץ

יהושע רץ, מקדם אתרים מומחה בשיווק באינטרנט, חברת קידום אתרים. בעל ניסיון של שנים רבות. נשוי עם שלושה ילדים. עלה מהונגריה ומתגורר בירושלים. קידום אתרים בירושלים