איך תוכלו לקדם את האתר שלכם מבלי להשתמש בקישורים

אחת מההנחות הנפוצות ביותר בכל הקשור לנושא קידום אתרים, היא שכדי שהאתר שלכם יהיה מדורג גבוה, יש צורך בשימוש בקישורים חיצוניים איכותיים לאתר.

אני באופן אישי, לא מסכים עם ההנחה הזו ולדעתי אפשר לדרג את האתר גם ללא קישורים חיצוניים.

בנוסף, אין צורך בהמון קישורים חיצוניים כיוון שהם אינם משפעים על דירוג האתר, עדיף להכניס מעט קישורים אמינים ואיכותיים מאשר אלפי קישורים לא איכותיים.

קישורים חיצוניים אמנם יכולים לעזור לאתר להיות מדורג גבוה יותר בדירוג מנוע החיפוש, אך לא מעבר לכך.

אם גם אתם חושבים שבשנת 2022 אי אפשר לדרג אתר בגוגל ללא קישורים, כדאי שתחשבו שוב.

אז נכון, זאת רק דעתי האישית, אך יש סיכוי שהאפשרויות שאציג בפניכם כאן לקידום האתר יתגלו כמועילות יותר וקצרות יותר מאשר שימוש בקישורים.

אז למה בעצם אין צורך להשתמש קישורים?

 • ברוב המקרים, רוב הקישורים שניתן להשיג הם מאתרי תמיכה.
 • רכישת קישורים יכולה להיות אופציה יקרה עבור כל מי שרוצה לקדם את האתר שלו וזקוק לפרסום.
 • לא כולם מוכנים לתת קישורים וגם אם כן, לרכוש קישור מאתרים רלוונטיים לוקח הרבה מאוד זמן.

 

אז מה עושים במקום?

שיווק באמצעות תוכן הוא ללא ספק אמצעי מוכח לקידום והוא אינו מצריך טקטיקות של בניית קישורים לא מועילים.

      הנה7 דרכים שבאמצעותן תוכלו ליצור קישורים אורגניים עוד היום לאתר שלכם:

 

 1. צרו ערך אמיתי –

 

בלוגים הם הדרך הקלה שדרכה תוכלו לחלוק את הידע שלכם עם העולם, אך חשוב מאוד לזכור שלייצר תוכן זה קל אבל לייצר תוכן בעל ערך ומשמעות? זה כבר סיפור אחר. התוכן צריך לשדר אמינות ולהיות בעל מידע נכון ומעודכן.

מאוד קל ופשוט לכתוב בלוגים או להוסיף דפי מידע לאתר שלכם, אך כדי שיהיה לו ערך מוסף, אתם צריכים להיות מומחים בנושא ולהבין אותו מתחילתו ועד סופו.

בתוכן משמעותי מושקעת מחשבה רבה. אם תכתבו סתם תוכן בנושא, רק לשם הכתיבה, לא תפיקו מכך תועלת. תוכן כזה יש בשפע באינטרנט והוא לגמרי לא הכרחי.

כתבו תוכן מדויק לנושא ולמה שהגולשים מחפשים ורק ככה האתר שלכם יהיה בעל משמעות וידורג גבוה.

 

 

 1. השתמשו בטכניקת “זנב ארוך”-

 

זנב ארוך מתאר את צירופי המילים והביטויים אותם מחפשים הגולשים בתדירות נמוכה יותר ממילות המפתח המבוקשות. ביטויים אלו יהיו ספציפיים יותר וארוכים יותר מאשר מילות המפתח עליהן ישנה תחרות, אך מה שמאפיין אותם הוא שהם מובילים בסופו של דבר לחיפוש ממוקד הרבה יותר, שמוביל בהמון מקרים לקניה באתר שאליו מגיעים מהחיפוש.

גולשים המחפשים ביטויים ספציפיים, ככל הנראה יודעים יותר טוב מה הם מחפשים ורוצים ולכן, אלו הם גולשים שככל הנראה גם ירכשו את המוצר.

הבחירה בביטויי זנב ארוך כמילות מפתח, תחסוך לנו את הניסיון לקדם את האתר שלנו על יד מילות מפתח מבוקשות מאוד שהתחרות עליהן היא גדולה. גם ללא קשר לתחרות, כדאי להשקיע בביטויי מפתח רלוונטיים, המבוקשים פחות, אך בעלי פוטנציאל גבוה יותר לקנייה.

 לדוגמא, על צמד המילים “ביטוח רכב” ישנה תחרות גדולה, כ- 22,000 חיפושים בכל חודש,              אך האם כל מי שמחפש את הביטוי ביטוח רכב מעוניין לרכוש ביטוח רכב? רוב הסיכויים שלא. הסיבה לכך היא כי ביטוח רכב זהו ביטוי כללי שגולשים יכולים לחפש מתוך המון סיבות, לאו דווקא כי הם רוצים לרכוש.

לעומת זאת, הביטוי “כמה עולה ביטוח רכב לנהג חדש?” שאותו מחפשים בגוגל רק 110 פעמים בכל חודש, יכול להביא לפוטנציאל גדול יותר של קנייה, כיוון שלגולש יש מטרה ברורה.

 

 1. ביקורות חיוביות של לקוחות-

 

אין כוח חזק יותר מאשר ביקורות חיוביות של לקוחות אמיתיים. אנשים מושפעים מביקורת וביקורות טובות בהחלט יכולות לעשות את כל ההבדל. ביקורת משדרת אמינות, כך שהגולש יכול לסמוך על התוכן הכתוב באתר או על המוצר שאותו מוכר בעל העסק.

כל גולש המגיע לאתר ורואה ביקורת טובה מגולש אחר, כמו איך המאמר או בעל העסק עזרו לו לפתור את הבעיה, מיד ירצה להשתמש גם הוא. זהו קסם הקורה באופן אוטומטי שאותו אי אפשר לשנות.

 

 1. חשפו את האתר שלכם גם ברשתות החברתיות-

 

אז נכון שרשתות חברתיות הם לא הגורם העיקרי שמשפיע על הדירוג של גוגל אך, הוא לגמרי גורם שיכול להשפיע על הדירוג בדרך כזו או אחרת. גוגל רואה ומעודכן בכל מה שקורה בפייסבוק, אינסטגרם או טיק טוק. לכן, פרסמו את המאמר שלכם גם בקבוצות רלוונטיות ולא רק בדף העסקי שלכם וכך תגיעו ליותר אנשים. גוגל מבחין בגולשים המגיעים לאתר מהרשתות ומדרג גבוה יותר בזכות זה.

חשוב לא להתעלם מהכוח שיש היום לרשתות החברתיות ואף לנצל את הכוח הזה.

כיום תוכלו אפילו להיות מדורגים במקום הראשון בזכות כוחן של הרשתות החברתיות.

הנה דוגמא אישית שלי- קייס סטאדי בקידום אתרים, דורגתי במקום הראשון בגוגל לאחר שלושה שבועות ועד היום. זאת בזכות פרסום ברשתות המדיה וללא שום קישור.

 

 1. רשמו את האתר שלכם באתרי אינדקס לעסקים-

 

מהו אתר אינדקס?

ישנם כמה סוגים של אתרים המאנדקסים את האתר שלכם. שם, כתובת, אתר וכדומה..

על ידי כך, גוגל רואה ומבין שאכן מדובר בעסק קיים ועובד. גוגל נותן יותר אמון בעסקים הרשומים באופן פורמלי. 

 

כדאי מאוד להירשם ל- Google Businessובכך להופיע במפה של גוגל ולקבל חשיפה אמיתית.

 

הנה כמה טיפים ממני שכדאי שתעשו ב Google Business –

 

 • אחריי שנרשמתם, רשמו תחת שם העסק גם את מילות המפתח שאיתם תרצו להיות מדורגים בגוגל.
 • אלו רשימות העסקים שכדאי שתהיו בהם, ההרשמה בחינם אם לא משתמשים בשירותים שלהם: B144 בזק עסקים, אינדקס דפי זהב, אפליקציית איזי, Duns Guide

 

 1. זה לא בושה ללמוד מהמתחרים ולקחת השראה-

 

אם אני יכול ללמוד מהמתחרים מבלי להוציא כסף למה שלא אעשה זאת? אם אתם כותבים מאמר, כדאי מאוד שתעשו שיעורי בית לפני ותבדקו מי נמצא במקום הראשון, כמה מילים הוא כתב ובאיזה מילות מפתח הוא השתמש.

כל מה שתצטרכו לעשות הוא לגשת לעמוד, ללחוץ על CTRL+ A ו CTRL + C . לאחר מכן, ניגשים ל- WORD לוחצים על CTRL + V וזהו. עכשיו אחרי שראיתם כמה מילים יש בעמוד, נסו לכתוב יותר מילים. אך זכרו, לא רק הכמות חשובה, אלא גם האיכות.

כדי לראות כמה פעמים המתחרה שלכם השתמש במילות המפתח בתוך המאמר שלו, כתבו בגוגל-  SITE: ומיד לאחר מכן את שם המתחרה. בנוסף, כתבו את מילות המפתח החשובות שתרצו שיהיו בגוגל.

 

לדוגמא-  site:ry-dm.com קידום אתרים בתוצאות בגוגל תוכלו לראות תוצאה מהאתר המתחרה וגם לראות מה הוא כתב בנושא. זהו כלי מצוין ליצירת תוכן.

 

 1. בניית קישורים פנימיים-

 

בין אם זה קישור חיצוני ובין אם פנימי, קישורים זהו דבר חשוב. גוגל אוהב קישורים, לכן, נסו לשים קישור למאמר שלכם בכמה שיותר דפים בתוך האתר וכך תהיו בולטים בשטח.

מנכ''ל RY Digital - יהושע רץ

מנכ''ל RY Digital - יהושע רץ

אנו מאמינים כי התמדה, הקשבה, תכנון, ניסיון ויצירתיות הם המפתח להצלחה בעולמות השיווק הדיגיטלי.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קידום ממומן בגוגל

אם אתר שלכם לא בגוגל אתם לא קיימים! מזניק את האתר שלכם לראש תוצאות. תוצאות מידיות מהתחלת הקמפיין

קידום אתרים בגוגל

רוצים להגדיל חשיפה בגוגל קידום אורגני השיגו לקוחות האיכותיים שבאמת מחכים לכם בחיפוש האורגני

קידום אתרים מקצועי

אי אפשר היום לקדם עסק בלי מקדם אתרים מקצועי. אני מציע שירותי קידום אתרים מקצועי אחד על אחד, טיפול אישי לכל לקוח.

בניית אתרים

איפה שהכל מתחיל. בניית אתר וורדפרס מקצועי. אתר מעוצב וייחודי עבורך, מובדל מהתחרים שלך.

כמה עולה קידום ממומן בגוגל?

כמה עולה קידום ממומן בגוגל?

כמה עולה קידום ממומן בגוגל? קידום ממומן הוא אחד מאפיקי הפרסום הפופולריים בעולם, הרבה בזכות היתרונות הבולטים שלו: האפשרות להגיע לקהל יעד ממוקד שחיפש את

קרא עוד »
מקדם אתרים מצועי

כיצד לבחור מקדם אתרים מקצועי?

כיצד לבחור מקדם אתרים מקצועי? כיצד לבחור מקדם אתרים מקצועי? מקדם אתרים מקצועי בגוגל הוא איש מקצועי שתפקידו לסייע לבעלי אתרים להופיע במיקום אטרקטיבי בתוצאות

קרא עוד »