מהו " דף יתום" Orphan page/? ומדוע זה צריך להיות חשוב לקידום אתרים?

דף יתום orphan page זהו דף שאין לו שום קישור משום דף בתוך האתר, והגולש לא יכול להגיע לדף הזה. מכיוון שמנוע חיפוש בדרך כלל גם מגיע דרך הקישורים מדף לדף, לוקח לזה זמן עד שמנוע החיפוש מגיע לדפים הללו. כמובן במוקדם או במאוחר מנוע החיפוש יגיע לדפים הללו ואז כל דירוג האתר יורד, ובפועל זה אומר שהאתר יורד במיקומים בקידום.

לכן לגבי קידום אתרים עמודים יתומים הם כמובן אינם טובים לקידום. גוגל כמנוע חיפוש מחשיב אותם כמו סוג של מניפולציה, כי כאשר גוגל מגלה דף כזה אז הגישה היא שבעל האתר מראה דפים למנוע החיפוש אך לגולש מראה דפים אחרים. כמו כן דבר כזה כבר קרה . גם  חברה קטנה שניסתה ”לעבוד על גוגל” .למשל חברת BMW עשתה זאת – שיהיה לכל דף שני דפים, אחד למנוע חיפוש ואחד לגולש. אך כאשר גוגל זיהה את המקרה גוגל הענישה את BMW ואי אפשר היה למצוא את הדומיין לכמה שבועות.

איך בעצם נוצר דף יתום? ואיך זה קורה שיש באתר שלנו דפים כאלה?

שתי סיבות עיקריות גורמות לעמודים יתומים באתר

  • הסיבה האחת, כאשר בונים אתר, רוב בוני האתרים או המעצבים אינם יודעים מהם הכללים של קידום אתרים, לכן הם רק מקימים אתר, כלומר בונים דפים חדשים, אך כלל לא מקשרים דף לדף או מקשרים בצורה לא נכונה. ישנה היררכיה מסודרת שגוגל רוצה לראות בכל אתר, וצריך לדעת כיצד לעשות זאת. מקדם אתרים מקצועי יוכל לעזור לכם בזה.
  • הסיבה השנייה- גם אם מקפידים על היררכיה נכונה, לפעמים שוכחים לגבי דפים יחידים כגון ”דף תודה”.

כיצד מגלים דפי יתומים באתר?

  • ישנם כמה דרכים לגלות, אבל תמיד צריך כלים מיוחדים לקידום אורגני. אחד מהכלים הוא Screaming frog זהו כלי אשר כמו מנוע חיפוש זוחל אל האתר, הכלי הזה גם יכול לזחול בכל האתר. זהו כלי חינמי עבור עד 500 דפים באתר, כלומר לאתרים קטנים אפשר להשתמש בו בחינם. להלן דף הסבר כיצד ניתן למצוא עמודים יתומים עם כלי ”צפרדע צורחת”. https://www.screamingfrog.co.uk/find-orphan-pages/

קידום ממומן בגוגל

אם אתר שלכם לא בגוגל אתם לא קיימים! מזניק את האתר שלכם לראש תוצאות. תוצאות מידיות מהתחלת הקמפיין

קידום אתרים בגוגל

רוצים להגדיל חשיפה בגוגל קידום אורגני השיגו לקוחות האיכותיים שבאמת מחכים לכם בחיפוש האורגני

קידום אתרים מקצועי

אי אפשר היום לקדם עסק בלי מקדם אתרים מקצועי. אני מציע שירותי קידום אתרים מקצועי אחד על אחד, טיפול אישי לכל לקוח.

בניית אתרים

איפה שהכל מתחיל. בניית אתר וורדפרס מקצועי. אתר מעוצב וייחודי עבורך, מובדל מהתחרים שלך.

מה ניתן לעשות עם עמודי יתומים וכיצד אפשר לתקן אותם?

יש למצוא עמוד בתוך האתר שלנו, לקשר לאותו עמוד. אם זהו עמוד חשוב כגון דף קטגוריה באתר, אז צריך יהיה לקשר אותו דרך פוטר או הדר של האתר, ואז נקבל המון לינקים ובעצם נקבל מכל דף באתר. אך זה כמובן צריך להיות רק באמת דף חשוב, כמו דף קטגוריה.

אז אם אתם צריכים טיפול בעמודי יתומים שלכם, או צריכים עזרה בקידום אורגני? אל תהססו ליצור קשר איתי ואתם מוזמנים לפנות אליי.

דף יתום orphan p[age
קידום אתרים בירושלים עם יהושע רץ

יהושע רץ

יהושע רץ, מקדם אתרים מומחה בשיווק באינטרנט, חברת קידום אתרים. בעל ניסיון של שנים רבות. נשוי עם שלושה ילדים. עלה מהונגריה ומתגורר בירושלים. קידום אתרים בירושלים