כל מה שרציתם לדעת על אנקור טקסט או טקסט עוגן

לאנקור טקסט או טקסט עוגן ישנה חשיבות רבה בעולם קידום אורגני בגוגל. מאז העדכון אחרון של גוגל שנערך בחודש דצמבר 2020, מרבית האתרים שהיו להם אנקורי טקסט לא טובים ירדו במיקומים שלהם במנוע החיפוש. לכן, חשוב מאוד להשקיע בטקסט עוגן לצורך קידום האתר שלכם.  

אז מה זה בדיוק אנקור טקסט ואיך כותבים עושים את זה נכון? Anchor text מורכב בדרך כלל מילה או מכמה מילים שמקשרות לאתר אחר או לדף אחר בתוך האתר. על מנת שאנקור טקסט יהיה ברור ובולט יותר עבור הגולשים, נוהגים לצבוע אותו בצבע כחול או בצבע השונה משאר הטקסט, או לחלופין להדגיש אותו בבולט שחור. הדבר החשוב ביותר כאשר משלבים אותו בטקסט, זה שהאנקור יהיה ניתן ללחיצה (clickable). יש לכך חשיבות גדולה מאוד, משום שטקסט העוגן מאפשר למונע החיפוש של גוגל להבין באיזה דף מדובר ואיזה דף רוצים לקדם.

אילו סוגים של Anchor text קיימים?

התאמה מדויקת: זהו טקסט המציג באופן מדויק את הדף שאליו רוצים לקשר והוא כולל בדיוק את מילות המפתח שרוצים לקדם. לדוגמה:  ”קידום אתרים בגוגל” יוביל לעמוד בנושא ״קידום אתרים בגוגל״.

התאמה חלקית: זהו טקסט שבו מופיעות מילים נוספות מעבר למילות המפתח אותם אנו רוצים לקדם. לדוגמה: הטקסט ”למה חשוב קידום אורגני בגוגל”  שמקדם את מילות המפתח ‘קידום אתרים אורגני”.

לפי המותג: זהו טקסט הכולל את השם של חברה כגון RY Digital Media.

קישור פשוט (הנקרא גם קישור עירום): זהו קישור שהוא למעשה כתובת ה-URL של האתר. לדוגמה: https://ry-dm.com

תמונה: ניתן לקשר תמונה מסוימת לדף אינטרנט כלשהו או לאתר אחר על ידי לחיצה על התמונה. ה-anchor tag הוא טקסט אלטרנטיבי – ALT הנמצא בתוך המערכת של התמונה.

כללי: זהו טקסט עוגן כללי שלא קשור לשום מילות מפתח ובדרך כלל הוא כולל הוראת ציווי. לדוגמה: קרא עוד>>

קידום ממומן בגוגל

אם אתר שלכם לא בגוגל אתם לא קיימים! מזניק את האתר שלכם לראש תוצאות. תוצאות מידיות מהתחלת הקמפיין

קידום אתרים בגוגל

רוצים להגדיל חשיפה בגוגל קידום אורגני השיגו לקוחות האיכותיים שבאמת מחכים לכם בחיפוש האורגני

קידום אתרים מקצועי

אי אפשר היום לקדם עסק בלי מקדם אתרים מקצועי. אני מציע שירותי קידום אתרים מקצועי אחד על אחד, טיפול אישי לכל לקוח.

בניית אתרים

איפה שהכל מתחיל. בניית אתר וורדפרס מקצועי. אתר מעוצב וייחודי עבורך, מובדל מהתחרים שלך.

כיצד צריך לבנות אנקור טקסט?

הימנעו מעומס– בבואכם להכניס אנקורים, חשוב לעשות זאת במידה. ישנם בעלי אתרים שמכניסים יותר מדי אנקורים והעמוד נראה עמוס ומבולגן. מעבר לכך, עמודים כאלו עלולים לפגוע מאוד בקידום האורגני של האתר.

מילות מפתח – כמו שציינו, המטרה של אנקורים היא לקדם מילות מפתח. אז הקפידו לשלב את מילות המפתח הרלוונטיות והפופולריות ביותר, זאת לאחר שביצעתם מחקר מילות מפתח. 

טבעי זה שם המשחק – טקסט עוגן חייב להיות טבעי ולהשתלב היטב בטקסט. אל תכניסו בכוח מילת מפתח שאינה קשורה לנושא, שלא באמת רלוונטיות לתוכן או שאינה משתלבת באופן תקין מבחינה תחבירית ונראית כמו שגיאה. 


ערך מוסף – חשוב מאוד שהאנקורים יתנו ערך מוסף לגולש. אם למשל אתם מדברים על מונח מקצועי מסוים במאמר, תוכלו לקשר את המונח לדף אחר שמסביר על המושג וכך לחזק את העמוד בגוגל. 

מילות מפתח עם המותג – מומלץ לחבר ביחד מילות מפתח עם שם החברה שלכם, ולעשות זאת בכל פעם בנוסח שונה. לדוגמה: ”קידום אורגני RY Digital” או ”RY Digital  קידום אורגני”. הגיוון בניסוחים יחזקו את האתר שלכם במנוע החיפוש. 

סוגים שונים של אנקורים – חשוב מאוד להכניס אנקורים עם מילות המפתח המדויקות שאתם רוצים לקדם, אבל לא להגזים. ניתן בהחלט לשלב גם אנקורים מסוגים אחרים.

תלמדו מהמקצוענים – אם אתם באמת רוצים להבין איך לעשות זאת כראוי, כדאי שתלמדו מויקיפדיה. האנציקלופדיה המקוונת משלבת בכל הערכים שלה אנקורים, ועושה זאת בצורה ראויה להערצה. האנקורים בויקיפדיה מעניקים ערך לגולשים ובמקביל הם גם תורמים לקידום האתר במנוע החיפוש. זאת אולי גם הסיבה לדירוגים הגבוהים של הערכים בוויקיפדיה בתוצאות החיפוש. 

כלים לבניית טקסט עוגן – ישנם כלים שונים שיכולים לעזור לכם לבנות טקסט עוגן, כמו למשל Anchor-text-generator. זהו כלי שיעניק לכם רעיונות לטקסט עוגן לאתר שלכם. החברה שהקימה את הכלי הזה ביצעה מחקר על פרופילי הקישורים של האתרים המדורגים ביותר במנוע החיפוש, על מנת לזהות דפוסי עוגן. בין אם אתם מעוניינים ליצור אנקורים לעמוד הבית שלכם, לדפים מסחריים או למאמרים בבלוג שלכם, הכלי הזה יסייע לכם לבנות אנקורים שישתלבו בדפי האתר שלכם בצורה הטבעית והטובה ביותר.

קידום אתרים בירושלים עם יהושע רץ

יהושע רץ

יהושע רץ, מקדם אתרים מומחה בשיווק באינטרנט, חברת קידום אתרים. בעל ניסיון של שנים רבות. נשוי עם שלושה ילדים. עלה מהונגריה ומתגורר בירושלים. קידום אתרים בירושלים