כל מה שרציתם לדעת על אנקור טקסט או טקסט עוגן

טקסט אלטרנטיבי או באנגלית ALT  alternative text – הוא קוד HTML בתוך אתר  המתאר את המראה ואת התפקוד של התמונה בעמוד. 

כיוון שמנוע חיפוש אינו בן אדם, הוא אינו רואה תמונה באתרים, למרות שגוגל ועוד כמה חברות פועלים רבות על בינה מלאכותית. היום כבר חלק מהמנוע יוצר בדומה לחיפוש של גוגל הבודק דפים באינטרנט, אך עדיין לא הגיעו לרמה כזאת בה יכולים לתאר מה קיים בתמונה מבלי שאנו מסייעים לגוגל לזהות את התמונה. השם המקצועי לעזרה מסוג זה הוא: טקסט אלטרנטיבי , או באנגלית ALT  

כיצד נראה הטקסט אלטרנטיבי בתוך האתר ועוד יותר חשובה השאלה מדוע אנחנו צריכים להקפיד לכתוב ALT טקסט בצורה נכונה?

  • אז ראשית כפי שאמרנו , זאת כיוון שגוגל אינו בן אדם ובלי ”העזרה” שלנו  לא יזהה את התמונה שלנו. לכן אנחנו עוזרים לגוגל ” לראות”. 
  • נגישות באתר: אנשים עוורים או כבדי ראיה גם הם אינם רואים תמונות לכן גם עבורם יש לכתוב את הטקסט אלטרנטיבי. ישנן תוכנות (ומ10,000 כניסות חובה מבחינת החוק להתקין אותן בתוך האתר) המקריאים באתר עבור כבדי ראייה, והם מזהים שוב את הALT שלנו.
  • מקסימום התווים  לתאור הALT שלנו יהיו 125. 

עוד כמה דברים שצריך לדעת

  • כאשר אתם מעלים תמונה מהמחשב, תקפידו לשנות גם הALT וכן לשנות את שם הקובץ שהעליתם מהמחשב. זה מצחיק לראות שאנשים משאירים את שם הקובץ המקורי שהמעצבת כתבה, למשל ”תמונה אחרונה סופית”.
  • כיצד זה יעזור לנו בקידום אורגני? וכיצד אנחנו יכולים לעשות אופטימיזציה לתמונות בגוגל? אם אנו מקפידים לכתוב אלטים נכונים וכמה שיותר, נהיה ”ילד טוב ירושלים” עבור מנוע החיפוש של גוגל, כך יעלו אותנו למקומות הראשונים כולל בגוגל תמונות. כלומר כמה שזה מוזר, אנחנו עוזרים לגוגל.
  • אחד מהדברים שגוגל מזהה הוא במה עוסק דף ספציפי, וזאת דרך אנקור טקסט, וכך הוא מעלה אותו למקומות נכונים בדפי גוגל. גם כאן נעשה אותו הדבר בתמונות דרך טקסט אלטרנטיבי.
  • אבל אל תעשו יותר מידי אופטימיזציה לתמונות, לדוגמה אם אתם רוצים לעלות למקום ראשון בגוגל במילה ”קופירייטר מקצועי”, אל תגרמו לכך שכל המילים שלכם ב טקסט האלטרנטיבי יהיו ”קופירייטר מקצועי”. כי כמו כל דבר שאנחנו עושים עבור גוגל, אופטימיזציה חייבת להיות טבעי לגמרי. 

קידום ממומן בגוגל

אם אתר שלכם לא בגוגל אתם לא קיימים! מזניק את האתר שלכם לראש תוצאות. תוצאות מידיות מהתחלת הקמפיין

קידום אתרים בגוגל

רוצים להגדיל חשיפה בגוגל קידום אורגני השיגו לקוחות האיכותיים שבאמת מחכים לכם בחיפוש האורגני

קידום אתרים מקצועי

אי אפשר היום לקדם עסק בלי מקדם אתרים מקצועי. אני מציע שירותי קידום אתרים מקצועי אחד על אחד, טיפול אישי לכל לקוח.

בניית אתרים

איפה שהכל מתחיל. בניית אתר וורדפרס מקצועי. אתר מעוצב וייחודי עבורך, מובדל מהתחרים שלך.

אז איך נראה טקסט האלטרנטיבי \ ALT טבעי?

לדוגמה אם המילה שלנו היא ”קופירייטר מקצועי”, ובתמונה רואים עט אז אפשר לכתוב למשל: ”עט של קופירייטר מקצועי אתה חייב ” או ”עט קופירייטר מקצועי לשימוש במשרד שלנו ”. נקווה שהבנתם את הרעיון.

וכך זה נראה בקודים שלנו

כך נראה טקסט אלטרנטיבי ALT טוב
קידום אתרים בירושלים עם יהושע רץ

יהושע רץ

יהושע רץ, מקדם אתרים מומחה בשיווק באינטרנט, חברת קידום אתרים. בעל ניסיון של שנים רבות. נשוי עם שלושה ילדים. עלה מהונגריה ומתגורר בירושלים. קידום אתרים בירושלים